Naga MarketsDeutsche Bank w taraptach?
Deutsche Bank w taraptach?

Największy niemiecki bank oficjalnie przyznał się do manipulowania kontraktami terminowymi na rynku złota i srebra. W ramach zawartej ugody, instytucja ma rekompensować poniesione przez inwestorów straty. Co więcej, władze Deutsche Banku postanowiły przy okazji pogrążyć swoich inne zaangażowane w przekręt podmioty. Czyżby doszło do wycieku globalnego spisku finansowego?


Nad Deutsche Bankiem wisiała groźba procesu zbiorowego po tym, jak grupa poszkodowanych inwestorów złożyła zawiadomienie w prokuraturze w Nowym Jorku. Bank zdecydował się pójść na ugodę i zapłacić roszczenia. Ponadto spółka postanowiła udzielić pomocy inwestorom w próbie uzyskania zadośćuczynienia od pozostałych oskarżonych instytucji finansowych.

Zdaniem Deutsche Banku w aferę dotyczącą manipulowania kontraktami na złoto i srebro są zamieszane takie podmioty jak UBS, HSBC czy Bank Nova Scotia. DB ujawniło to, o czym miłośnicy teorii spiskowych mówili od dawna – kartel kilku globalnych banków manipulował rynkiem metali szlachetnych.

Proceder trwał od lat. Banki dokonywały zmowy cenowej na rynku terminowym w Londynie. Bywało, że ceny złota i srebra różniły się od tych oficjalnych na podstawie ustaleń bankierów z różnych instytucji, którzy potem mogli zarabiać na różnicy cen podczas sesji w Nowym Jorku. Wszystko działo się kosztem inwestorów korzystających z usług banków.

Zarabiaj na wahaniach cen metali z XM!

Już od jakiegoś czasu inwestorzy szukali sposobu na ukrócenie procederu, jednak ani amerykański wymiar sprawiedliwości, ani urząd nadzorujący rynki towarowe nie podejmowały żadnych działań w tym kierunku. Ugoda z Deutsche Bankiem jest pierwszym dużym krokiem na drodze do zaprzestania niemoralnych praktyk i ukarania winnych.

pobrane
Deutsche Bank nie zaliczył dobrego roku na giełdzie, teraz sytuacja może ulec pogorszeniu


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here