Naga MarketsZeszłotygodniowy miks siły euro oraz słabości dolara spowodował, że główna para walutowa powróciła powyżej 1,1400. Poniedziałek przynosi ze sobą niewielką przecenę lecz analitycy Deutsche Bank są nieugięci. Preferujemy długie pozycje na EUR/USD – czytamy w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher. 


Wszystko wskazuje na to, że zeszłotygodniowy rajd byków na euro wcale się nie kończy. Złamanie dotychczasowej korelacji z crossami dolara wskazuje na upadek reżimu i prawdopodobne, duże napływy kapitału do strefy euro. Efektem tego będzie wzrostowe momentum w najbliższych tygodniach na których skorzystać powinni inwestorzy średnioterminowi – czytamy w dzisiejszym komentarzu Deutsche Banku.

Odbierz Big Bank Report

Wciąż obecna niepewność polityczna na kontynencie (związana przede wszystkim z prowadzonymi rozmowami na linii Bruksela – Londyn) może wywrzeć negatywny wpływ na oczekiwane przez analityków banku wzrostowe momentum.

Analitycy banku zalecają wejście w długie pozycje dopiero gdy cena powróci powyżej 1,1400.

Jednak w rzeczywistości wciąż opóźniającej się reformy podatkowej w Stanach oraz prawdopodobnej przerwie na jaką zdecyduje się Fed w grudniu, dolar ma spore szanse na większe obsunięcia w trakcie lata – przekonują analitycy Deutsche Bank. Rekomendowane długie pozycje powinny zostać otworzone po powrocie EUR/USD powyżej 1,1400. Proponowane wejście w rynek to poziom 1,1404, stop loss na 1,1295. Pierwszy poziom docelowy wzrostów to okolice 1,1600.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here