Naga MarketsDeutsche Bank zajął pozycję krótką na parze USD/NOK po cenie 8.53 z take profitem na 8.25 oraz zleceniem stop loss ustawionym na 8.65. Na korzyć korony norweskiej ma przemawiać to, że tamtejsza gospodarka posiada najsilniejszy popyt wewnętrzny w gronie G10, ale również to, że jej najwięksi partnerzy handlowi pozostają w dobrej kondycji.


Według analityków taka sytuacja pozwoli na drugą w cyklu podwyżkę stóp procentowych podczas najbliższego marcowego posiedzenia, która nie jest jeszcze w pełni zdyskontowana przez rynek.Według Deutsche Banku, Norweski Bank Centralny jest jedyną instytucją w gronie G10, która podczas najbliższych 3 miesięcy podwyższy poziom stóp procentowych.
Przeciwko dolarowi może się odbić luzowanie polityki monetarnej w Chinach, odbicie wzrostowe na euro, a także wyprzedaż amerykańskich aktywów przez inwestorów z Japonii. Ponadto cały czas istnieje ryzyko polityczne związane z prowadzonym śledztwem Muellera, oraz trwająca wojna handlowa na linii USA-Chiny. Istnieje więc dużo czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na kurs dolara amerykańskiego (USD).

Bloomberg PMI
Źródło: Deutsche Bank, Bloomberg

Sytuacja techniczna na wykresie USD/NOK

Patrząc na interwał H4, kursu dolara do korony norweskiej (USD/NOK) na pewno należy wziąć pod uwagę wsparcie przy 8,50, w tym miejscu kurs reagował pod koniec ubiegłego tygodnia, a także 15 stycznia. W przypadku wybicia dołem, oczekiwałbym spadków w rejony 8,44, gdzie wypadają poziomy minimalne z tego roku. W przypadku wzrostów, kluczowym oporem jest dopiero strefa przy 8,61.

Wykres korony norweskiejConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here