Naga MarketsDeutsche Bank zajął pozycję krótką na parze USD/NOK po cenie 8.53 z take profitem na 8.25 oraz zleceniem stop loss ustawionym na 8.65. Na korzyć korony norweskiej ma przemawiać to, że tamtejsza gospodarka posiada najsilniejszy popyt wewnętrzny w gronie G10, ale również to, że jej najwięksi partnerzy handlowi pozostają w dobrej kondycji.


Według analityków taka sytuacja pozwoli na drugą w cyklu podwyżkę stóp procentowych podczas najbliższego marcowego posiedzenia, która nie jest jeszcze w pełni zdyskontowana przez rynek.Według Deutsche Banku, Norweski Bank Centralny jest jedyną instytucją w gronie G10, która podczas najbliższych 3 miesięcy podwyższy poziom stóp procentowych.
Przeciwko dolarowi może się odbić luzowanie polityki monetarnej w Chinach, odbicie wzrostowe na euro, a także wyprzedaż amerykańskich aktywów przez inwestorów z Japonii. Ponadto cały czas istnieje ryzyko polityczne związane z prowadzonym śledztwem Muellera, oraz trwająca wojna handlowa na linii USA-Chiny. Istnieje więc dużo czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na kurs dolara amerykańskiego (USD).

Bloomberg PMI
Źródło: Deutsche Bank, Bloomberg

Sytuacja techniczna na wykresie USD/NOK

Patrząc na interwał H4, kursu dolara do korony norweskiej (USD/NOK) na pewno należy wziąć pod uwagę wsparcie przy 8,50, w tym miejscu kurs reagował pod koniec ubiegłego tygodnia, a także 15 stycznia. W przypadku wybicia dołem, oczekiwałbym spadków w rejony 8,44, gdzie wypadają poziomy minimalne z tego roku. W przypadku wzrostów, kluczowym oporem jest dopiero strefa przy 8,61.

Wykres korony norweskiejtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here