Naga MarketsWygląda na to, że Bank of Canada musi podnieść stopy procentowe. Konsensus rynkowy wskazuje, że styczniowe posiedzenie BoC rzeczywiście przyniesie oczekiwaną podwyżkę. Tego samego zdania są analitycy Deutsche Bank, którzy przekonują do pozostania w długich pozycjach na USDCAD. 


Silny rynek pracy oraz wzrostowa tendencja wskaźnika inflacji to dwa główne czynniki, które zdaniem Deutsche Bank mają dziś nam zapewnić podwyżkę stóp procentowych w Kanadzie.

Dzisiejsza decyzja Bank of Canada w gruncie rzeczy jest już w cenie jednak zdaniem analityków o reakcji rynku przeważyć ma ton samej podwyżki. Wszyscy liczymy na to, że BoC dorówna Fed w liczbie podwyżek stóp w tym roku (…) nie ma wątpliwości, że kanadyjski rynek pracy oraz silny trend w poziomie cen na to pozwoli – czytamy w opublikowanym wczoraj późnym wieczorem komentarzu Deutsche Bank.

Odbierz najnowszy Big Bank Report

Jednak analitycy banku zdają sobie sprawę z tego, że kanadyjska gospodarka może być nieco bardziej wrażliwa na wyższy poziom stóp procentowych niż amerykańska. Z tego względu BoC będzie zmuszony do egzekwowania swojej polityki w zdecydowanie bardziej ostrożny sposób niż Rezerwa. Co więcej, wciąż istnieje ryzyko zerwania przez Stany Zjednoczone postanowień NAFTA, co również jest sporym zagrożeniem dla kanadyjskiej gospodarki. Mimo to w grudniu usłyszeliśmy od Stephena Poloza, że ta kwestia nie należy już do spraw, które nie pozwalają zasnąć w nocy gubernatorowi BoC.

Pozostajemy optymistycznie nastawieni w stosunku do dzisiejszej decyzji Bank of Canada i czujemy się komfortowo z naszymi długimi pozycjami na USDCAD – podsumowują analitycy Deutsche Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here