CMC Markets

Święta Wielkanocne na chwilę zatrzymały rynki finansowe, jednak już dziś wszystkie gówne centra handlu działały jak zazwyczaj. Handel skomplikowała jednak brytyjska premier. Theresa May w swoim specjalnym oświadczeniu zapowiedziała ogłoszenie przedterminowych wyborów do parlamentu co spowodowało silne zawirowania na parach powiązanych z funtem. Analitycy Deutsche Bank opublikowali specjalny raport w którym…


… przyznają, że oświadczenie premier May jest kompletnym game changerem. Dzięki usłudze FxWatcher wiemy, że Deutsche Bank liczył właśnie na tę opcję – wcześniejsze wybory w Wielkiej Brytanii miały być zdaniem analityków banku jedynym sposobem na rozwiązanie politycznego impasu w przededniu rozpoczęcia rozmów na temat Brexitu.

Wybory powszechne w 2020 roku to zdaniem wielu mało realistyczny termin jeśli chodzi o doprowadzenie procedury artykułu 50. do końca. Brytyjska premier stoi na czele niewielkiej, eurosceptycznej większości co powoduje, że wymagana jest spora presja zarówno polityczna jak i rynkowa by obie strony doszły do wspólnego konsensusu w związku z Brexitem – czytamy w raporcie.

Dzisiejsze ogłoszenie wcześniejszych wyborów kompletnie zmienia środowisko polityczno-gospodarcze z jakim musimy się zmierzyć – przekonują analitycy Deutsche Bank. Nie postrzegają oni tych wyborów jako okazji do twardego Brexitu. Bazując na ostatnich sondażach, w parlamentarnym wyścigu większe szanse ma Partia Konserwatywna. Zdaniem banku wybór ten miałby trzy poważne skutki.

Pierwszym z nich jest zmiana deadline’u dla rozmów nad Brexitem na 2019 rok. I takie rozwiązanie ma realne szanse na powodzenie biorąc pod uwagę brak przepychanek politycznych w przededniu wyborów wśród brytyjskich polityków.

Po drugie, przedterminowe wybory ograniczą wpływ posłów dążących za wszelką cenę do hard Brexitu, utwierdzając pozycję obecnego rządu i umożliwiając wcześniejsze osiągnięcie kompromisu pomiędzy wymaganiami UE, a dobrem Wielkiej Brytanii.

Po trzecie, umocni to pozycję samego premiera jako osoby kierującej negocjacjami – zauważa Deutsche Bank. Powyższe punkty w opinii analityków znacząco obniżają ryzyko zawalenia rozmów pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską co jest pozytywnym sygnałem dla brytyjskiej gospodarki.

Do tej pory utrzymywaliśmy jednoznacznie niedźwiedzie stanowisko względem brytyjskiego funta lecz dzisiejsza wypowiedź premier Theresy May zmienia nasze nastawienie. Pozbywamy się wszystkich krótkich pozycji na GBP i zamierzamy zaktualizować nasze prognozy względem funta w kolejnych dniach – przyznają analitycy Deutsche Bank.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na Silver 18.04.2016
Następny artykułPopołudniowy komentarz rynkowy – byki na GBP pełne nadziei
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here