Naga MarketsRutynowy przelew poszedł kompletnie źle. Deutsche Bank w zeszłym miesiącu omyłkowo dokonał płatności w wysokości 28 mld euro. Miała to być zwyczajna transakcja na rynku instrumentów pochodnych. Według źródła wewnątrz banku do przelewu miało dojść na około tydzień przed Wielkanocą. Kwota znalazła się na koncie należącej do Deutsche Boerse izby rachunkowej Eurex.

Błąd został szybko wykryty i nie doszło do żadnych szkód. Jednak tego rodzaju incydent po raz kolejny wzbudza wątpliwości co do procesów kontroli banku oraz zabezpieczeń przed takimi działaniami.

„Był to zwyczajny błąd operacyjny pomiędzy kontami podstawowymi Deutsche Banku a jego kontem w Eurex” – powiedział Charlie Olivier, rzecznik prasowy banku. „Błąd został wykryty w ciągu kilku minut, natychmiast został naprawiony. Przyjrzeliśmy się dokładnie powodom, przez które taka sytuacja nastąpiła oraz podjęliśmy kroki, żeby się nie powtórzyła”.

To kolejny błąd Deutsche Banku w okresie, gdy zmienia się władza w spółce. Przez trzy lata bank ponosi straty, a Cryan odchodzi ze stanowiska CEO. Jego daniem DB kończy właśnie pierwszą fazę restrukturyzacji, która polega na poprawieniu wewnętrznej kontroli oraz odchudzeniu systemów w banku z 45 do 32.

Kondycja Deutsche Bank na giełdzie w ciągu ostatniego roku


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here