Naga MarketsDeutsche Bank dołącza do grupy ostrzegającej przed handlem kryptowalutami.

Podejście sektora bankowego do kryptowalut można określić jako chłodne. Głośnym echem w społeczności odbiły się słowa prezesa JP Morgan, który porównał Bitcoina do tulipanowej bańki spekulacyjnej mającej miejsce na terenie dzisiejszej Holandii w XVII wieku. Przedstawiciele banków centralnych i organizacji pozarządowych mówią o potrzebie regulacji kryptowalut, tymczasem Deutsche Bank…


… Deutsche Bank dołącza do grona podmiotów, które oficjalnie ostrzegają przed inwestycją w kryptowaluty. Wysoka zmienność, podatność na manipulacje kursem, brak regulacji i wysokie ryzyko kradzieży powodują, że zdaniem Markusa Muellera kierującego inwestycjami w dziale zarządzania portfelem Deutsche Bank kryptowaluty są specyficznym aktywem.

Nie rekomendujemy handlu kryptowalutami. To aktywa przeznaczone dla tych, którzy spekulują (…) istnieje realne ryzyko utraty całości środków – przekonuje Mueller.

Ekspert Deutsche Bank nie jest jedynym, który dostrzega potencjalne ryzyka związane z kryptowalutami. Szczególnie głośno wśród polskich uczestników tego rynku było o słowach premiera Morawieckiego, który podczas swojej wizyty w Davos zapowiedział regulację lub nawet całkowity zakaz kryptowalut.

Fakt, że takie zapowiedzi padły z ust szefa polskiego rządu właśnie w Szwajcarii, która rozważa adaptację cyfrowych tokenów. Minister gospodarki Szwajcarii, przyznał na konferencji kryptowalut w St. Moritz, że chce aby Szwajcaria stała się “krypto-narodem”. O całkowitej legalizacji kryptohandlu myśli również Rosja.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kryptowaluty rzeczywiście sprawiają, że transakcje pomiędzy użytkownikami są sprawniejsze i bardziej efektywne kosztowo – komentuje Mueller. Analityk jednocześnie przypomina o potrzebie regulacji tego rynku. Gdy pojawi się bezpieczeństwo i zaufanie kryptowaluty mogą być traktowane jak każde inne aktywo. Możliwe więc, że regulowany rynek kryptowalut pojawi się w przeciągu następnych pięciu, dziesięciu lat. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here