Naga MarketsDziałania RBA a także dane makroekonomiczne z Australii oraz Stanów Zjednoczonych mają być powodem kolejnej wzmożonej wyprzedaży AUD/USD. Analitycy Deutsche Bank w dzisiejszym komentarzu rynkowym tłumaczą swój punkt widzenia oraz wskazują poziomy docelowe dla australijczyka


Wycena rynkowa przyszłych działań Reserve Bank of Australia jest naszym zdaniem zbyt jastrzębia – przekonują w pierwszym akapicie swojej publikacji analitycy Deutsche Bank. Ekonomiści banku oczekują, że australijski bank centralny pozostanie bierny w swojej polityce monetarnej przez cały rok 2018. Neutralny ton ostatniego oświadczenia RBA wskazuje na to, że RBA nie czuje się komfortowo z obecną wyceną AUD na rynku – czytamy w komentarzu.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Deutsche Bank nie ma dobrych wieści dla byków na AUD. Zdaniem zespołu analitycznego banku zaplanowane na ten tydzień dane dotyczące nastroju konsumentów prawdopodobnie potwierdzą słaby popyt ze strony przeciętnego Australijczyka co nadal będzie ciążyć na dynamice wzrostu wynagrodzeń w kraju. To wiąże ręce RBA, które bez wyraźnych dowodów poprawy inflacji zarobków nie będzie w stanie zmienić poziomu stóp – przekonują analitycy.

AUD/USD narażone jest również na publikacje makroekonomiczne z Stanów Zjednoczonych. Piątkowe dane pozytywnie zaskoczyły, a trwające prace nad reformą podatkową Donalda Trumpa napawają analityków Deutsche Bank optymizmem. Dodatkowo, obecne pozycjonowanie się rynku sprawia, że AUD jest szczególnie wrażliwe na dalsze wzrosty USD.

Deutsche Bank rekomenduje sprzedaż AUD/USD po 0,7757. Shorty powinny zostać zabezpieczone powyżej 0,7880 z kolei poziomem docelowym spadków jest 0,7500. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, AUD/NZD, NZD/JPY
Następny artykułEURGBP koniec korekty wzrostowej?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here