Naga MarketsFrank w ostatnich dniach dość wyraźnie nabierał na wartości – podobnie zresztą jak japoński jen. Winę za to ponoszą coraz wyraźniejsze prognozy normalizacji polityki SNB – przekonują analitycy Deutsche Bank w dzisiejszej rekomendacji walutowej. Bank namawia do dołączenia do obecnych na CHFJPY niedźwiedzi i zajęcie krótkich pozycji na crossie. 


Obecna wycena rynkowa wskazuje na podwyżkę stóp procentowych SNB w pierwszym kwartale przyszłego roku, choć pojawiło się również nikłe dyskonto podwyżki pod koniec 2018 r. W ocenie analityków Deutsche Bank prawdopodobieństwo tego, że Szwajcarski Bank Narodowy zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych szybciej niż EBC jest nikłe.

Odbierz najnowszy Big Bank Report

Wciąż niezadowalający poziom inflacji w kraju i wczorajsze dane pokazujące stagnację w tempie wzrostu wskaźnika powodują, że SNB nie ma podstaw do normalizacji swojej polityki monetarnej – czytamy w dzisiejszej publikacji Deutsche Bank.

Aby zyskać na błędnej wycenie szwajcarskich podwyżek Deutsche Bank zaleca sprzedaż franka. Unikalibyśmy jednak krótkich pozycji w parze z dolarem, zwłaszcza przed zbliżającym się odczytem amerykańskiego CPI – przekonują analitycy. Zamiast longa na USDCHF bank proponuje zajęcie krótkich pozycji na CHFJPY. Tak naprawdę każdy poziom powyżej 115,00 jest dobrym miejsce do zajęcia pozycji – czytamy w rekomendacji banku. Analitycy Deutsche Bank wyznaczyli poziom docelowy spadków na 108.00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here