Naga Marketsdeutsche-bank-polskaPara walutowa dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego od kilkunastu dni dość silnie zniżkuje, zbliżając się do równego poziomu 1,30. Zdaniem analityków Deutsche Bank obecna sytuacja może być dobrym momentem na… kupno USD/CAD. Dlaczego?


Zaczynając od Kanady, analitycy banku nie spodziewają się podwyżek stóp procentowych BoC wcześniej niż w drugiej połowie 2017. Nawet obecna prognoza Deutsche Bank mówiąca o zaledwie jednej podwyżce stóp BoC w tym roku wydaje się obecnie silnie optymistyczna.

Te artykuły również Cię zainteresują
chart2Niepewność co do przyszłego kierunku zmian kanadyjskiej polityki monetarnej związana jest z różnicami dotyczącymi prognoz wzrostu gospodarczego północnego sąsiada Stanów Zjednoczonych. Bank of Canada oczekuje zmiany PKB na poziomie +1,75%, rynkowe prognozy mówią zarówno o +1,4% jak i nawet +2,9% przy użyciu modeli używanych przez BoC.

Deutsche Bank przekonuje, że inflacja w gospodarce ma tendencję do wzrostów jedynie w przypadku, gdy rzeczywisty wzrost gospodarczy bliski jest swojego potencjału (tworzonego również przez rynkowe prognozy). A na to nie ma zbyt wiele szans – czytamy w dzisiejszym raporcie walutowym banku.

Przeczytaj cały raport Deutsche Bank i poznaj prognozy analityków dotyczące amerykańskiego dolara, japońskiego jena czy polskiej złotówki – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Niejako w kontraście do prognozowanej, gołębiej postawy BoC, amerykański Fed ma szanse na zacieśnianie polityki monetarnej w szybszym tempie niż zakłąda to rynek. Zdaniem Deutsche Banku, inwestorzy nie doceniają w pełni zapowiadanego przez Donalda Trumpa stymulusu fiskalnego, który zdecydowanie przyspieszy rozwój cen w Ameryce, doprowadzając tym samym Fed do szybszego działania.

chartJak dotąd prezydent Trump nie zapowiedział walki z kanadyjskimi eksporterami, jednak jeżeli to się zmieni, wówczas CAD może znaleźć się pod sporą presją podaży – przekonują analitycy. Stany Zjednoczone tworzą aż 70% całego rynku zbytu dla kanadyjskiego eksportu, co przekłada się aż na 30% całości PKB. Najbardziej ucierpieć może kanadyjski sektor motoryzacyjny, z racji faktu, że Trump niejednokrotnie zapowiadał odnowę amerykańskiej branży samochodowej. Ta kreuje w Kanadzie miejsca pracy dla 7% wszystkich Kanadyjczyków pracujących w przemyśle. Jakakolwiek presja ze strony Amerykanów na uchylenie NAFTA poważnie zaszkodzi kanadyjskiej gospodarce.

W związku z licznymi czynnikami ryzyka oraz pomimo drożejącej ropy naftowej dolar kanadyjski powinien kontynuować spadki, co przełoży się na zauważalne wzrosty USD/CAD w kolejnych miesiącach – podsumowują analitycy Deutsche BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here