Naga Marketsdeutsche-bank-polskaAnalitycy Deutsche Bank (DB) w dzisiejszej nocie handlowej dotyczącej pary USD/CAD dopatrują się szans silnych wzrostów. Po publikacji w tym tygodniu protokołów FOMC, rynki nastawiają się bowiem zdecydowanie silniej na podwyżkę stóp jeszcze w czerwcu.


Dolar kanadyjski jest natomiast niezwykle wrażliwy na spowalaniający napływ obligacji na lokalny rynek. Oprócz tego prognozę aprecjacji Loonie wspierając ma środowisko risk-off – między innymi zmiany polityki walutowej Kraju Środkowa.Piętą achillesową dolara kanadyjskiego jest spory deficyt bilansu podstawowego poruszający się obecnie w okolicach rekordowych poziomów 4,5% całego PKB.

ss
Kanada wykazuje w tym momencie najwyższy deficyt bilansu podstawowego wśród wszystkich państw G10

Dodatkowo nie możemy zapominać o dywergencji polityk pieniężnych BoC (Banku Kanady) oraz FED (Rezerwy Federalnej), która także wpływa niekorzystnie na dolara kanadyjskiego. Oczekiwania co do podwyżek stóp procentowych w wykonaniu Bank of Canada są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku banku centralnego USA:

ss
Szansa na podwyżkę stóp procentowych Kanady o 25 punktów bazowych wyceniana jest zaledwie na 50% i to do końca 2018 roku!

Przechodząc na wykres USD/CAD widzimy, że po osiągnięciu tegorocznych dołków w maju, notowania dolara amerykańskiego do kanadyjskiego cały czas odbijają. Miejsce miało chwilowe zatrzymanie na strefie oporu wyznaczanej przez 23.6% Fibonacciego oraz poziom 1.2943, jedna cena śmiało ruszyła w górę (po protokołach FOMC0. Kolejny istotniejszy poziom oporu rysuje się na wysokości 1.3299, tuż pod 38.2% zniesienia Fibo.

USD/CAD D1
USD/CAD D1


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here