Naga Markets
Deutsche Bank AG rozpoczął cięcie etatów, co najmniej 250 osób straci pracę na całym świecie w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Największy kredytodawca w Niemczech boryka się z rosnącymi kosztami przy braku poprawy rentowności.


Zwolnienia mogą wzrosnąć do ponad 500 osób – pisze Bloomberg. W ciągu ostatnich dwóch tygodni bank ograniczył już zatrudnienie w bankowości inwestycyjnej wyższego i średniego szczebla w Londynie i Stanach Zjednoczonych.

Sytuacja w oddziale we Frankfurcie jest podobna, wolumen transakcyjny spadł o 27 procent a zyski z opłat i prowizji o 3%. Dodatkowo wysokie premie wypłacone managerom, sprowadziły wynik finansowy grupy pod kreskę.

Zobacz też: Kara dla Deutsche Bank za manipulacje

Bank stara się motywować i zatrzymywać najlepszych pracowników, jednak przy najniższych dochodach od 7 lat, jest to nadzwyczaj trudne. Chief Financial Officer, James von Moltke wezwał do powrotu do bardziej zdyscyplinowanego zarządzania kosztami po tym, jak pożyczkodawca wycofał się z prognoz na ten rok.

Na koniec ubiegłego roku Deutsche Bank zatrudniał 17 251 pracowników w pełnym wymiarze godzin.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKontrakty Bitcoinowe (13 lutego): Pierwszy spadek futures od grudnia 2017
Następny artykułDane z Europy lepsze od prognoz. Jak na indeks ZEW reaguje euro?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here