Naga MarketsWe wtorek członkowie BOJ głosowali za utrzymaniem QQE w obecnej formie.

W związku z powyższym DB uważa iż BOJ zdecyduje się na dalsze luzowanie dopiero w przypadku spełnienia poniższych trzech warunków:

japonia jpy
źródło: fotolia.com

– koordynacji luzowania z polityką gospodarczą rządu

– oddalenie od pożądanego poziomu inflacji

– efekt zaskoczenia.

Podczas wtorkowego posiedzenia jedynie ostatni z tych warunków przemawiał za poszerzeniem luzowania.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione warunki DB prognozuje iż BOJ może wykonać swój kolejny ruch w czerwcu wraz z wprowadzeniem w życie przez rząd nowej strategi rozwoju lub w lipcu wraz z publikacją przejściowych ocen raportu prognoz. Analitycy DB uważają iż BOJ może wykazywać pewność co do osiągnięcia celu inflacyjnego 2% wykorzystując do tego wielu współczynników.

Wpływa takiego scenariuszu na USDJPY

DB w dalszym ciągu uważa iż gospodarka amerykańska ma większy wpływ na deprecjację jena niż polityka BOJ. Kurs tej pary ostanio zanurkował w okolice 102 po gorszych od oczekiwań odczytów z rynku pracy USA. Analitycy DB uważają iż kurs zacznie ponownie testować szczyty wraz z kolejnymi odczytami z rynku pracy USA już na początku maja i w czerwcu. Dodatkowo na początku maja w Japonii będzie miał miejsce Golden Week – 4 dni świąteczne, co powinno się przełożyć na spokojniejsze ruchy na jenie. Łącząc to z aktywacją polityki rządowej oraz BOJ DB utrzymuje bycze nastawienie na tej parze walutowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here