Naga MarketsDeutsche Bank zaskakuje wynikami. Przychody przekraczają 6,4 mld euroDla wielu inwestorów marka Deutsche Bank może kojarzyć się z wieloma błędami, jakie ten bank popełnił na przestrzeni ostatnich lat. Jednak niemiecka instytucja finansowa nadal jest ważnym graczem w sektorze bankowym i zdaje się, że podmiot w kolejnych latach ma zamiar poszerzyć swoje wpływy. Prezes Deutsche Banku, Christian Sewing zapewnił w ostatnim przemówieniu, że bank jest gotów odgrywać aktywną rolę w wychodzeniu europejskiego sektora finansowego z kryzysu.

  • Niemiecki bank chce poszerzyć swoje wpływy w działalności sektora bankowego
  • Największy kredytodawca w Niemczech może odegrać wiodącą rolę w europejskiej konsolidacji banków
  • Prezes DB twierdzi, że jego priorytetem jest zakończenie transformacji do 2022 roku
  • Akcje Deutsche Bank w ciągu ostatnich trzech miesięcy rośną ponad 46 procent

Kolejne dwa lata najważniejszym okresem dla Deutsche Banku

Podczas dzisiejszej konferencji dla sektora finansowego prezes Deutsche Banku, Christian Sewing zapewnia, że bank zrobi wszystko, aby w kolejnym czasie odegrać ważną rolę w w europejskiej konsolidacji banków, która jest nieunikniona. Choć w poprzednich lata głośno było wokół podmiotu, co niekoniecznie związane było z pasmem sukcesów działalności – prezes banku ma zamiar podnieść reputację firmy na arenie międzynarodowej rozpoczynając od poszerzenia wpływu w Europie. “Nadal poprawiamy nasza działalność i dlatego spełniamy kryteria, aby zasiąść do stołu, jeśli chodzi o możliwą konsolidację europejskich banków – i to nie tylko jako młodszy partner” – podaje Sewing.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sewing, który od wielu lat dąży do zwiększenia siły nabywczej Deutsche po latach słabych wyników, konsekwentnie twierdzi, że jego priorytetem jest zakończenie transformacji banku do roku 2022, co staje się najważniejszym punktem zmian w podmiocie. Warto przypomnieć, że rozmowy na temat ogólnoniemieckiej fuzji bankowej z Commerzbankiem zakończyły się niepowodzeniem w 2019 r., a przy wartości giełdowej wynoszącej zaledwie 18 mld euro, Deutsche Bank stanowiłby przystępny cel dl potencjalnego nabywcy.

wykres Deutche Bank H1 03.01.2021
Deutche Bank H1 03.01.2021

Zarobki i koszty w biznesie prywatnym i korporacyjnym były w tym roku na absolutnie dobrej drodze – dodał, a bank inwestycyjny Deutsche przewyższył oczekiwania. W związku z tym tez widać odreagowanie kursu niemieckiego giganta bankowości. W ciągu ostatnich trzech miesięcy akcje DB wzrosły ponad 46 procent. Niewiele banków może pochwalić się podobnym wynikiem w ostatnim kwartale 2020 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here