Naga Marketsdeutsche-bank-polskaUwaga rynków w tym tygodniu skupia się na wtorkowym i środowym posiedzeniu FOMC, którego rezultaty poznamy jutro wieczorem (18 marca). Wielu inwestorów wierzy, że FED wykona kolejny krok w kierunku normalizacji swojej polityki, zmieniając dotychczasowe instrukcje wyprzedzające. Zdaniem Deutsche Banku niezależnie od działań Rezerwy Federalnej miejsca nie powinny mieć żadne wyraźniejsze zmiany byczego trendu na USD.


Jak pary dolarowe zareagują na rzeczywistą podwyżkę stóp?

To co zastanawia analityków Deutsche Bank to reakcja par dolarowych na sam moment rzeczywistej normalizacji stóp przez FED. Jako przykład podano tutaj USD/JPY. Podwyżka w czerwcu jest prawdopodobna tylko i wyłącznie w momencie, kiedy gospodarka wygeneruje odpowiednią ilość pozytywnych sygnałów. W takim przypadku członkowie rynku będą akumulowali pozycje risk-on. Inwestorzy zdając sobie sprawę z możliwości dalszych podwyżek agresywniej podejdą do swoich długich pozycji na USD/JPY.

USD/JPY w obliczu podwyżek FED powinno piąć się w górę
USD/JPY w obliczu podwyżek FED powinno piąć się w górę

Deutsche Bank wierzy, że USD/JPY Będzie tak długo piąć się w górę aż podwyżki stóp procentowych nie będą sprzeczne z danymi publikowanymi przez amerykański rynek oraz z realną kondycją gospodarczą USA. Jeżeli podwyżka stóp procentowych FEDu wywoła osunięcia dolara do jena, wtedy powinniśmy traktować to jako okazje zakupowe.

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here