Naga MarketsPrzewidywania kursów najważniejszych par pod koniec roku - Deutsche BankPoruszenie na rynkach FX w tym tygodniu zawdzięczamy przede wszystkim Dalekiemu Wschodowi i deprecjacji chińskiego juana. Rodzi to sporo pytań ze strony inwestorów – jaką strategię najlepiej wdrożyć? Co pomoże optymalnie wykorzystać ostatni spadek juana?

Musimy jednocześnie pamiętać, że sprzedaż CNY może być utrudniona. Po pierwsze, jest to niezwykle trudna waluta, w której dostęp do przepływu kapitału jest silnie ograniczony. Po drugie, w przypadku juana utrzymuje się wyjątkowo wysoki poziom „carry”, pomimo szerokich możliwości wpływu władz krajowych na politykę monetarną. [Podstawowa stopa procentowa dla juana to 6% – przyp. redaktor].

„W związku z tym najlepszym instrumentem do gry na niedźwiedzim CNY jest dolar australijski” – doradzają analitycy Deutsche Banku.

Waluta jest mocno nastawiona na chińskiego juana, a tym samym oferuje dobre zabezpieczenie w razie nagłego kryzysu lub delikatnego lub przedłużającego się w czasie spowolnienia wzrostu.

„Oprócz tego AUD sam w sobie jest atrakcyjnym shortem. Rozbieżność polityki pieniężnej pomiędzy FED i RBA w przeciągu najbliższych dwóch lat zaowocuje spreadami w okolicach 25 punktów bazowych” – dodaje DB

W połączeniu ze wzrostami dolara amerykańskiego, według Deutsche Bank mogłoby to oznaczać kurs AUD/USD na poziomie 0.66 pod koniec 2015. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here