Naga MarketsWiele ostatnio mówiło się o notowaniach niemieckiego giganta Deutsche Banku. Skala przeceny na jego akacjach jest ogromna i w nieco ponad 4 miesiące stracił ponad 50% ze swojej wartości. Przedstawiciele banku uspokajają, że to tylko nerwowa reakcja inwestorów, czym jeszcze bardziej mnie osobiście martwią. Skoro muszą uspokajać to znaczy, że coś jest na rzeczy.

Popatrzmy na wykres dzienny, gdzie rzeczywiście nastąpiło odreagowanie i to gwałtowne, jednak zatrzymało się na lokalnym oporze i teraz cena dalej spada. Do minimów coraz bliżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
DBK.DEDaily 2 11 2016

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja na wykresie miesięcznym, bo testowany jest historyczny dołek z bessy w 2008 roku. Przypomnę sytuację – Lehman Brothers upada, wszyscy obawiają się armagedonu, media straszą kryzysem jakiego jeszcze nie było. Dzisiaj jednak tak naprawdę nic się nie dzieje, trwa skup aktywów w strefie Euro i wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku.

Graj na spadki rynków giełdowych – sprawdź rachunek demo brokera TMS.

Dlaczego kurs akcji znajduje się w okolicach historycznych minimów. Kto wie coś czego jeszcze opinia publiczna nie wie? I co się stanie jak minima zostaną przełamane? W 2008 roku wyłamanie poniżej dołka z 2003 doprowadziło do 50% przeceny. Jeśli doszukiwać się analogii to okolice 7 Euro za akcje są możliwe. A to oznacz również gigantyczną przecenę na DAX i na polskiej giełdzie.

DBK.DEMonthly 2 11 2016Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here