Naga MarketsDeutsche Bank: "dołek na dolarze może być dobrą okazją do kupna"

21.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
“Aktualna spadkowa sytuacja na dolarze w dalszym ciągu uzależniona jest od danych gospodarczych, które absolutnie niczego nie gwarantują, jednak kluczową kwestią wciąż pozostaje “opowieść o zwijaniu”, która może wrócić znacznie szybciej niż rynek pochylający się nad marcowym terminem, może się spodziewać. Wciąż pozostaje prawdopodobnym, że amerykański rynek akcji będzie w dobrej kondycji w IV kwartale nawet jeśli zwijanie zostało odsunięte na styczeń. Obligacje skarbowe również powinny mniej ucierpieć na kolejnym podejściu do zwijania, jako że negatywne momentum zostało tam złamane.”

Podsumowując, długa pozycja na rynkach rozwiniętych, niekoniecznie ograniczona do akcji, miałaby podstawy. Negatywny pogląd na USD powinien stracić na znaczeniu, jako że oparty jest na ultra-gołębich prognozach Fed oraz niższych rentownościach obligacji. Najmocniej da się to odczuć oczywiście na USD/JPY.

W najbliższym terminie USD jest najdelikatniejsze w stosunku do EUR. USD potrzebował będzie silnych danych by obronić aktualny szczyt 2013 roku na poziomie 1.3711. Słabsze od oczekiwań dane (np. NFP poniżej 150k) będą zapewne wystarczające, by EUR/USD przerwało 1.3711, w którym to przypadku krótkoterminowy cel dla EUR/USD przesuwa się na 1.3860, a następnie w okolice 1.40. Cele na indeksie dolara (DXY) wyniosłyby odpowiednio 79 oraz 78.60. Jeśli nadchodzące dane z USA nie okażą się rozczarowujące, a wzrost pozostanie żywy, uznalibyśmy ten dołek za dobrą okazję do kupowania.”

Deutsche Bank: dołek na dolarze może być dobrą okazją do kupna
Dzienny wykres EUR USD – opracowanie własne
(kliknij by powiększyć)

Alan Ruskin, macro strategist at Deutsche Bank, via eFXnews.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here