Naga MarketsJ.P. Morgan – amerykański gigant bankowości, współpracuje z ponad 320 innymi instytucjami z sektora finansowego przy Międzybankowej Sieci Informacyjnej (Interbank Information Network – IIN) w ramach projektów opartych na Quorum – blockchainie stworzonym przez JP Morgan na podbudowie Ethereum. Do tego grona dołączył właśnie Deutsche Bank (DB).


Deutsche Bank dołącza do INN

INN została uruchomiona w październiku 2017 roku w oparciu o wspomniany wyżej blockchain Quarum oraz stablecoin powiązany z kursem USD o nazwie JPM Coin, zaś jej głównym celem jest znaczne zmniejszenie czasu oraz kosztów płatności międzybankowych.

Jak wynika z raportu czasopisma Financial Times on Sunday, banki wchodzące w skład INN wykorzystują sieć głównie do przetwarzania płatności w USD. Z dołączeniem Deutsche Bank wiązane są duże nadzieje z względu na to, że bank ten jest największą na świecie instytucją rozliczającą płatności w euro.

Ponadto, jak zauważył Takis Georgakopoulos, dyrektor zarządzający ds. usług skarbowych w JP Morgan, większość dotychczasowych członków INN to klienci banku, zaś obecność Deutsche Bank „pomoże nam uczynić ważny krok w kierunku wszechobecności.”

Z kolei Ole Matthiessen, stojący na czele działu globalnego zarządzania środkami pieniężnymi Deutsche Banku, nawiązał do ostatnich decyzji banku o ograniczeniu działalności inwestycyjnej oraz większym skupieniu się na bankowości transakcyjnej. Jego zdaniem dołączenie DB do INN stanowi „ważny krok”, który pozwoli bankowi obniżyć koszty oraz oferować klientom lepsze usługi.

Matthiessen wspomniał przy okazji, iż INN liczy, że końca bieżącego roku będzie liczyło 400 członków oraz że niebawem dołączą inne duże banki.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here