Naga Marketsdeutsche-bank-polskaAnalitycy Deutsche Bank w swojej najnowszym komentarzu walutowym zadają tytułowe pytanie – Dlaczego warto unikać USD/JPY? Czy chodzi o zbliżające się dane makroekonomiczne? Poniżej znajduje się odpowiedź na frapujące pytanie i pogląd banku na szerszy rynek:


W spekulacji niezwykle ważnym elementem jest zmienność. To ona pozwala na realizację ponadprzeciętnych wyników z wykorzystaniem obecnej na rynku walutowym dźwigni i to jej poziom będzie determinował strategię jaką wykorzystamy na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie, spadkowe momentum USD/JPY słabnie, choć nasze prognozy dotyczące pozostają niezmienne. Traderzy, którzy aktywnie handlują na rynku zapewne zauważyli, że akcja cenowa na USD/JPY zaczyna być coraz bardziej poszarpana i trudna w interpretacji.

Handluj walutami razem z FxPro – sprawdź warunki transakcyjne brokera

W naszej ocenie, dwa powyższe (czyli słabnące momentum oraz niejasne price action) sprawiają, że warto odpocząć od handlu USD/JPY przynajmniej na kilka dni – przekonują analitycy Deutsche Banku.

Znacznie bardziej ciekawszą parą do handlu jest GBP/USD. Na tej parze istnieje spore prawdopodobieństwo pogłębienia się spadków, które dodatkowo idzie w parze z naszym makroekonomicznym spojrzeniem na brytyjską walutę – podsumowuje Deutsche Bank.

Świeca z długim górnym cieniem, która buduje się na wykresie GBP/USD przetestowała opór w rejonie 1,4463. Zamknięcie się świecy w podobnym kształcie będzie świadczyć o przewadze byków na rynku.
Świeca z długim górnym cieniem, która buduje się na wykresie GBP/USD przetestowała opór w rejonie 1,4463. Zamknięcie się świecy w podobnym kształcie będzie świadczyć o przewadze byków na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here