Naga MarketsPrzewidywania kursów najważniejszych par pod koniec roku - Deutsche BankW najnowszej rekomendacji tradingowej Deutsche Banku czytamy między innymi o dolarze amerykańskim do euro. Analitycy banku twierdzą, że obecne zmiany krzywej stóp USA stają się coraz ważniejsze dla USD. DB podkreśla ostatnią wyprzedaż 5-letnich stóp i odwrócenia dotychczasowej korelacji pomiędzy EUR/USD oraz branży FX rynków wschodzących o 180 stopni.

Może to wróżyć między innymi, że inwestorzy wybierają inne waluty krajów G10, nie uwzględniając dolara jako potencjalnej waluty finansowania.

Indeks dolara, wykres dzienny.
Kliknij by powiększyć!

Deutsche Bank twierdzi, że wzrost krótkoterminowych stóp końcowych sam w sobie był uzależniony od zachowania się krzywej stóp USA. Niska zmienność 10-letnich obligacji skarbowych od początku 2014 roku jest zachęcająca. Umożliwi bowiem FEDowi zwiększenie aktywności w sygnalizacji przyspieszonych cyklów podnoszenia stóp procentowych.

Wykres dzienny EURUSD
Kliknij by powiększyć!

Co ciekawe, podczas gdy ECB po raz kolejny nie było w stanie zaoferować właściwych środków walki z dezinflacją to ruchy na EUR/USD wydawały się mocno ograniczone. Może to sugerować, że stopy amerykańskie będą w stanie dokonać tego czego do tej pory nie była w stanie polityka Mario Draghiego.

Co dalej? Jeżeli dane z USA nadal będą poprawiały się w porównaniu do miesięcy zimowych, wtedy siła dolara przeciwstawiona polityce niskich stóp procentowych wreszcie zacznie się urzeczywistniać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here