Naga MarketsRozpoczynający się rok 2018 być może nie zaczyna się ekstremalnie dobrze dla EURUSD. Spoglądając na wykres dostrzegamy, że przez większość czasu para zniżkowała i po nieudanym teście okolic 1,2100 powróciła poniżej bariery na 1,20. Analitycy Deutsche Bank są jednak dobrej myśli i w swoim dzisiejszym raporcie walutowym przekonują, że długie pozycje na eurodolarze mogą być jednym z lepszych pomysłów inwestycyjnych na nadchodzący rok. 


Fed podnosi stop i jest to jasne. W 2017 roku uczynił to trzy razy, a prognozy rynkowe mówią o kolejnych trzech podwyżkach na przestrzeni nadchodzących dwunastu miesięcy. Zmiany w amerykańskiej polityce monetarnej poszerzają spready w rentownościach papierów bezpiecznych, a dolar powoli staje się pierwszym wyborem inwestorów carry trade. Dlaczego zatem USD nie zyskuje na wartości?Odbierz darmowy Big Bank Report

Analitycy Deutsche Bank zwracają uwagę na podobieństwa jakie wiążą rok 2018 z latami 2004-2006, kiedy to dolar tracił na wartości pomimo faktu, że był wówczas jedną z najwyżej oprocentowanych walut na świecie. 

Jednak słabość dolara sprzed ponad dekady tak naprawdę nie była związana z wysokimi stopami procentowymi Fed, lecz słabą kondycją amerykańskiego rachunku bieżącego. Liczyły się rzeczywiste przepływy finansowe, nie nominalny poziom stóp procentowych – przekonują analitycy Deutsche Bank.

Bank wierzy, że i w tym roku bardziej niż zmiany w polityce monetarnej Fed liczyć się będą zmiany w przepływie kapitału. Po okresie wzmożonego przypływu gotówki w latach 2014-2016, bilans USA zaczyna powoli zniżkować. Sytuacja na rynku kapitałowym w połączeniu z aktualną wyceną papierów bezpiecznych sprawia, że znalezienie dostatecznej liczby kupujących amerykańskie aktywa w nadchodzących miesiącach może okazać się zbyt trudnym zadaniem – podsumowują analitycy Deutsche Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here