Naga MarketsChoć po weekendzie byliśmy świadkami niewielkiego załamania na rynkach, amerykański system zdrowotny najwyraźniej…uzdrowił główne indeksy. S&P500 odnotowało wczoraj wzrost o 0,73%, ciągnięte do góry przede wszystkim przez banki (indeks branżowy zakończył dzień na +1,56%). Dow Jones zakończył ośmiodniową passę spadkową i wtorkową sesję zakończył na +0,73%. Czy po krótkim tąpnięciu na rynkach wracamy już do normalności? Dzięki usłudze FxWatcher możemy zapoznać się z obszernym komentarzem makroekonomicznym analityków Deutsche Bank, a ci… wcale nie są tak byczo nastawieni co do przyszłości Ameryki.


Warto jednak zaznaczyć, że pomimo faktu ośmiu ciągłych dni spadków na indeksie Dow, ten stracił zaledwie… 1,91% swojej wartości. Wczorajsze wzrosty więc odrobiły niemal 40% całości spadków jakie obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Wydaje się więc, że ta cała panika związana z porażką Republikanów w Kongresie ponownie została rozdmuchana do rangi wydarzenia kluczowego dla amerykańskiej gospodarki.

Wielu z analityków Deutsche Bank jest zdania, że zapowiedzi Trumpa, które początkowo mocno napędzały rynki zostały już zdywersyfikowane po raz drugi, gdy jasnym stało się, że nowy prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest wszechmocny. W związku z tym zarówno piątkowa niespodzianka jak i przyszłe ewentualne porażki nowego gabinetu nie powinny wywierać długoterminowej presji ani na Wall Street, ani tym bardziej na dolara – czytamy w dzisiejszym komentarzu.

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych? Sprawdź to odbierając darmowy Big Bank Report

Globalne ożywienie gospodarcze jest faktem i zarówno najważniejszym czynnikiem na który zwracają uwagę inwestorzy. Niemniej jednak dla samych Stanów reformy Trumpa są równie ważne co kondycja światowej gospodarki. Tym bardziej, jeżeli obserwowane ożywienie jest jedynie przejściowe. W takim przypadku, bez odpowiednich reform fiskalnych Stany Zjednoczone nie poradzą sobie z nawrotem depresji na rynkach. W tym momencie znajdujemy się w krytycznym momencie i jedyne co nam pozostaje to uważne śledzenie wydarzeń politycznych, które bardziej niż kiedykolwiek wpływają na kondycję poszczególnych gospodarek – przekonują analitycy Deutsche Bank.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here