Naga Marketsdeutsche-bank-polska

W dzisiejszej nocie opublikowanej przez Deutsche Bank, instytucja wymienia trzy czynniki świadczące o tym, że spadki na eurodolarze jeszcze się nie zakończyły i lepiej zachować niedźwiedzie nastawienie:

  1. Po pierwsze, mimo ostatniej gołębiej retoryki FED rzeczywista różnica stóp między Europą a USA nie wskazuje na dużą rozbieżność między kursem walutowym a oczekiwaniami dotyczącymi polityki monetarnej. Aby zmienić średniookresowe spojrzenie na euro, należałoby się zgodzić ze stwierdzeniem, że FED już nie podniesie stóp w tym roku. To bardzo śmiałe założenie: zdaniem banku FED dokona zacieśnienia stóp 1-2 razy.
  2. Po drugie, podstawowy obraz przepływów pieniężnych – bank nazywa to Euroglutem – również się nie zmienia. Zaktualizowane w tym tygodniu dane dotyczące przepływów pieniężnych pokazują, że trwa nieustanny odpływ pieniędzy ze strefy euro, w ciągu roku wartość ta sięga 500 mld euro. Przesłanki do zmiany tego nastawienia są niewielkie.
  3. Po trzecie, zdaniem banku średniookresowe umocnienie dolara jeszcze się nie zakończyło. Ostatnia korekta na dolarze nie jest niczym niezwykłym w średnim terminie. Dolar powinien zacząć się wkrótce umacniać.

Deutsche Bank stawia na parytet kursu EUR/USD pod koniec roku.

EURUSDDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here