Naga MarketsOleg Deripaska planuje utrzymać kontrolę w United Co. Rusal. Nie przeszkadza mu fakt, że takie działanie może doprowadzić do sprowadzenia na spółkę niszczących sankcji przez Stany Zjednoczone. Deripaska zaczął szukać wsparcia wśród rządów krajów europejskich, które mogłyby pomóc wynegocjować łagodniejsze sankcje za strony Amerykanów.

Deripaska chce mocniej zaangażować się w działanie Rusala. W ciągu ostatnich kilku dni wymienił wielu menedżerów wyższego szczebla. Rzecznik amerykańskiego Skarbu Państwa powtórzył, że stanowisko Amerykanów w kwestii Deripaski się nie zmieniło. Dopóki będzie on powiązany w jakikolwiek sposób z Rusalem, to groźba wprowadzenia sankcji jest realna. Dokładne scenariusze jednak nie zostały przedstawione, sytuacja będzie badana na bieżąco.

Działania rosyjskiego oligarchy wprowadzają niepewność na rynku metali. Cena aluminium lekko podskoczyła, ale daleko jej do szczytów zanotowanych przed złagodzeniem retoryki w sprawie sankcji przez USA. Cena aluminium wynosi obecnie 2274 USD. Jeszcze wczoraj znajdowała się w okolicach 2200 USD.

Cena aluminium zareagowała wzrostami na decyzję Deripaski


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here