Naga MarketsGiełda kryptowalutowa Binance poinformowała w środę, że wprowadza do swojej oferty wpłaty oraz wypłaty w Bitcoin Diamond (BCD), który pretenduje do tytułu „lepszego Bitcoina” silniej nastawionego na obniżenie opłat transakcyjnych i bezpieczeństwo użytkownika. W związku z informacją w przeciągu doby wartość kryptowaluty zwiększała się o prawie 150%.

Warto przypomnieć, że Binance uczestniczył w hard forku kryptowaluty dystrybuując salda BCD wśród swoich użytkowników, nie dając jednak wcześniej opcji wypłat lub depozytów. Takowa blokada portfela powodowała, że dostępność tradingowa Bitcoin Diamond na giełdzie była mocno ograniczona. Binance posiada w hot wallecie prawie 169 tysięcy BTC, rzekomo pozwalalając na wypłatę takiej samej ilości BCD.

Informacja od razu wywołała dynamiczną zmianę ceny BCD, która we wtorek wynosiła zaledwie $1,33. W środę rozrysowywała szczyty powyżej $4, co przełożyło się na kilkudziesięciokrotny skok wolumenów do $70 milionów. Warto jednak zaznaczyć, że w momencie swojego debiutu Bitcoin Diamond warty był $90.

Binance zamierza  pełną parą pracować nad budowaniem zdecentralizowanego systemu finansowego – niedawno pisaliśmy o udziale giełdy w tworzeniu zdecentralizowanego banku z siedzibą na Malcie dla całego sektora krypto. Pisał o tym nawet czołowy angielski brukowiec, the Sun. Jak przystało na człowieka o wielkich ambicjach, Changpeng Zhao planuje także stworzenie własnego blockchainu jako kluczowego elementu systemu dla przyszłej zdecentralizowanej giełdy kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here