Naga Markets


Amerykański Departament ObronyTechnologia Blockchain znajduje coraz więcej zastosowań. Rośnie także grono jej zwolenników. Do grona tego dołaczył także Amerykański Departament Obrony, który twierdzi, że technologia blockchain ma “olbrzymi” potencjał w zakresie pomocy w ulepszaniu działań związanych z pomocą w przypadku katastrof.


Na początku tego miesiąca, Dział Wsparcia Oddziału Obronnego Agencji Obrony Logistyki zorganizował spotkanie w Filadelfii, którego celem było omówienie, w jaki sposób technologia blockchain może pomóc w jego już “udanych” działaniach, pomagając w Puerto Rico po niszczycielskim huraganie Maria w 2017 roku.

Elijah Londo, analityk zarządzający w biurze doskonalenia procesów (CPI) uważa, że “potencjał [technologii blockchain] jest absolutnie ogromny”. Wskazał on także, że “ekcperci poruwnują ją do transformacji zaufania lub transakcji w taki sam sposób, w jaki internet zmienił komunikację”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Obecnie Agencja Obrony Logistyki śledzi procesy logistyczne poprzez centralnie zarządzane systemy, co utrudnia zainteresowanym stronom synchronizację danych i zapewnienie, że wszystkie one śledzą prawidłowe i aktualne informacje. Wykorzystując technologię blockchain, agencja mogłaby śledzić dane i w ten sposób poprawić procesy transakcji w łańcuchu dostaw oraz widoczność przesyłek w tranzycie. Technologia blockchain utrzymywałaby wspólną bazę danych, którą wszystkie strony mogłyby przeglądać w czasie rzeczywistym.

“Badamy technologię. Rozumiemy, na ile to możliwe: co to jest, co mówi o niej [technologii] przemysł, jak może wyglądać przyszłość, jakie ma ona zastosowanie do łańcuchów dostaw i jak korzystają z niej inne branże” – dodał Londo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs srebra najwyżej od września – realizacja założeń?
Następny artykułUSD/CHF – realizacja spadków po dwutygodniowej przerwie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here