Naga MarketsAmerykański Departament ObronyTechnologia Blockchain znajduje coraz więcej zastosowań. Rośnie także grono jej zwolenników. Do grona tego dołaczył także Amerykański Departament Obrony, który twierdzi, że technologia blockchain ma “olbrzymi” potencjał w zakresie pomocy w ulepszaniu działań związanych z pomocą w przypadku katastrof.


Na początku tego miesiąca, Dział Wsparcia Oddziału Obronnego Agencji Obrony Logistyki zorganizował spotkanie w Filadelfii, którego celem było omówienie, w jaki sposób technologia blockchain może pomóc w jego już “udanych” działaniach, pomagając w Puerto Rico po niszczycielskim huraganie Maria w 2017 roku.

Elijah Londo, analityk zarządzający w biurze doskonalenia procesów (CPI) uważa, że “potencjał [technologii blockchain] jest absolutnie ogromny”. Wskazał on także, że “ekcperci poruwnują ją do transformacji zaufania lub transakcji w taki sam sposób, w jaki internet zmienił komunikację”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Obecnie Agencja Obrony Logistyki śledzi procesy logistyczne poprzez centralnie zarządzane systemy, co utrudnia zainteresowanym stronom synchronizację danych i zapewnienie, że wszystkie one śledzą prawidłowe i aktualne informacje. Wykorzystując technologię blockchain, agencja mogłaby śledzić dane i w ten sposób poprawić procesy transakcji w łańcuchu dostaw oraz widoczność przesyłek w tranzycie. Technologia blockchain utrzymywałaby wspólną bazę danych, którą wszystkie strony mogłyby przeglądać w czasie rzeczywistym.

“Badamy technologię. Rozumiemy, na ile to możliwe: co to jest, co mówi o niej [technologii] przemysł, jak może wyglądać przyszłość, jakie ma ona zastosowanie do łańcuchów dostaw i jak korzystają z niej inne branże” – dodał Londo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs srebra najwyżej od września – realizacja założeń?
Następny artykułUSD/CHF – realizacja spadków po dwutygodniowej przerwie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here