Naga MarketsRezerwa FederalnaRezerwa Federalna ma wiele powodów, aby wstrzymać podwyżki stóp procentowych w marcu, musi na przeanalizować sytuację gospodarczą, twierdzi były prezes Rezerwy Federalnej Banku Atlanty Dennis Lockhart.


Wstrzymanie podwyżek, choć uzasadnione, nie oznaczałaby końca cyklu zaostrzania, powiedział Lockhart w wywiadzie dla Bloomberg Television w czwartek. Powiedział, że benchmarkowa stopa funduszy federalnych jest wciąż poniżej tego, co Fed uważa za neutralne, i potrzebne są jeszcze dwie podwyżki, aby osiągnąć ten poziom. Lockhart, który przeszedł na emeryturę na początku 2017 roku, powiedział, że zamknięcie rządu z pewnością będzie miało wpływ na gospodarkę, która już widocznie zwalnia, podczas gdy w pierwszym kwartale ciężko jest o właściwą ocenę ze względu między innymi na czynniki atmosferyczne i inne efekty, które mogą odbijać się na wynikach.

“Mają wszelkie usprawiedliwienie, jeśli nie chcą postępować krok po kroku swoimi wcześniejszymi wzrostami, ale raczej wstrzymują się i czekają i widzą. Niekoniecznie oznaczałoby to koniec wzrostu stóp, po prostu byłaby to pauza do oceny.”

Fed ma wystarczające nieusprawiedliwienie, aby nie podwyższać stóp na najbliższym posiedzeniu, może zrobić chwilową przerwę i poczekać jak zachowa się rynek. Nie musi to koniecznie oznaczać całkowitego wstrzymania wzrostu stóp procentowych, może to być jedynie chwilowa przerwa, która pozwoli na ocenę sytuacji.”

Lockhart powiedział również, że wydaje się, że istnieje wyraźna różnica pomiędzy decydentami politycznymi a rynkami. Jeśli chodzi o perspektywy dla amerykańskiego rynku, to istnieje ryzyko recesji, ale Fed musi robić to, co najlepsze dla całej gospodarki.

“Polityka pieniężna dotyczy gospodarki realnej, a nie gospodarki finansowej. FOMC zrobi to, co uważa za najlepsze na Main Street “- powiedział. “Czasem może wydawać się to niezgodne z tym czego oczekiwałby rynki. Tak właśnie jest dzisiaj.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here