Naga Markets


Dennis Lockhart ogłosił swoją rezygnację. Do końca lutego Rezerwa Federalna musi znaleźć następcę na fotel prezydenta regionalnego banku Fed.
Dennis Lockhart ogłosił swoją rezygnację. Do końca lutego Rezerwa Federalna musi znaleźć następcę na fotel prezydenta regionalnego banku Fed.

69-letni członek Rezerwy Federalnej oraz zarządzający Fed Atlanta Dennis Lockhart ogłosił, że z końcem lutego zrezygnuje z piastowania tego stanowiska.


Prowadzenie Federal Reserve Bank w Atlancie było niezwykłym przywilejem. To niezwykłą organizacja, pełna ludzi oddanych służbie naszemu krajowi poprzez dbanie o zdrowie amerykańskiego systemu finansowego oraz amerykańskiej gospodarki. Jestem dumny z efektów naszej pracy i wierzę, że zostawiam Was odpowiednio przygotowanych do dalszego wysiłku – stwierdził Lockhart w swojej odezwie do urzędników Fed w Atlancie.

Urodzony w 1947 roku, Dennis Lockhart kierował Fed Atlanta przez niemal 10 lat. Obecnie planuje oddać się polityce, służbie publicznej oraz działalności gospodarczej. Jak na razie brak jednoznacznych powodów samego odejścia Lockharta ze stanowiska. Reuters zauważa jednak, że znacząco przekroczył on ustalony limit wieku dla zarządzających regionalnymi bankami Fed, który wynosi 65 lat. Nie potwierdzono jednak, że to właśnie wiek jest powodem odejścia Lockharta ze stanowiska.

Obecnie rozpoczyna się proces poszukiwania następcy na fotel prezesa. Proces będzie kierowany przez Thomasa Fanninga, który zasiada w Radzie Dyrektorów Fed Atlanta.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… USD/JPY, GBP/JPY, EUR/CAD
Następny artykułAustralia – 25 lat ciągłego wzrostu gospodarczego
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here