Naga MarketsS&P 500 w okolicah poziomu 3220 pkt. Demokracji przygotowują pakiet stymulacyjny warty 2,4 bln dolarówDemokraci w Izbie Reprezentantów przygotowują nowy, mniejszy pakiet pomocowy do walki ze skutkami recesji warty około 2,4 biliona dolarów. Dzięki temu chcą posunąć się naprzód w rozmowach z administracją Trumpa – powiedziała w czwartek osoba zaznajomiona z planami.

  • Projekt ustawy przygotowany przez Demokratów wspiera firmy i obywateli
  • Partia zamierza wznowić negocjacje z Białym Domem
  • Amerykańskie akcje zniżkują od czterech tygodni

Kolejny pakiet pomocowy w USA

Projekt ustawy obejmowałby między innymi podwyższone ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, bezpośrednie płatności dla Amerykanów, finansowanie pożyczek dla małych firm w ramach programu ochrony pensji oraz pomoc dla linii lotniczych,. Aby dobić targu, Demokraci byliby skłonni uciąć około 1 biliona dolarów ze swojej poprzedniej propozycji piątego planu pomocy na wypadek pandemii.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Partia zamierza wznowić negocjacje z Białym Domem na temat bodźców po zerwaniu rozmów w zeszłym miesiącu. Nancy Pelosi z Izby Reprezentantów wielokrotnie naciskała na Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina i szefa sztabu Białego Domu Marka Meadowsa, aby podnieśli ofertę administracji o wartości około 1,3 biliona dolarów o kolejny bilion dolarów.

Według Politico, które jako pierwsze poinformowało o planach sporządzenia kolejnej ustawy, Pelosi poleciła przewodniczącym komitetów demokratycznych tworzenie aktów prawnych. Izba mogłaby głosować nad ustawą już w przyszłym tygodniu, ale Demokraci nie zdecydowali się jeszcze na konkretny plan – poinformowało źródło.

Dyskusje na temat propozycji pomocy pojawiają się przy rosnących obawach o potencjał ożywienia gospodarczego w USA. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell oraz eksperci ekonomiczni ostrzegają, że gospodarka może ucierpieć bez dalszych bodźców fiskalnych.

S&P 500 zatrzymuje się na wsparciu

Kontrakty terminowe E-mini na indeks S&P 500 osunęły się w środę o ponad 2 proc. Wczoraj wyznaczony został kolejny dołek, ale do zamknięcia sesji kurs wrócił ponad kluczowe wsparcie przy 3230 pkt.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Dopóki wsparcie sprawdza się w swej roli, możliwe jest odbicie w kierunku 3400 pkt. Jednak w przypadku wybicia, notowania mogą zmierzać do kolejne strefy obrony przy 3120 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here