Naga MarketsPad w rękach graczaPunch Punk Games, producent gier wideo o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z narracją i filmowym stylem, już w czerwcu udostępni na platformie Steam demo gry Aida. Scenariusz pro-jektu uzyskał unijne dofinansowanie w wysokości 137 tys. euro, w ramach programu Kreatywna Europa.

Punch Punk Games w czerwcu udostępni na platformie Steam demo gry Aida

Premiera tytułu zapowiadana jest na 2021 rok. W maju spółka udostępniła trailer do filmu interaktywnego Aidy. Za montaż odpowiedzialny jest Przemysław Chruścielewski, montażysta Bożego Ciała Jana Komasy, który zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzyna-rodowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Punch Punk Games ma w swoim portfolio wiele prestiżowych nagród, m.in. za produkcję Apocalipsis. Harry at the end of the world, która mocno zaznaczyła obecność PPG na rynku mię-dzynarodowym. Lada dzień studio rozpocznie kampanię crowdinvestingową, z której chce pozy-skać 1,5 mln zł. Jeszcze w tym roku Punch Punk Games planuje zadebiutować na NewConnect.

– Już w czerwcu, na platformie Steam, udostępnimy demo Aidy. To dla nas bardzo ważny moment, dowiemy się jakie wrażenie o naszej produkcji mają gracze. Ich opinie zamierzamy wykorzystać i uwzględnić je w finalnej wersji tytułu, którego premierę zaplanowaliśmy na przyszły rok – mówi Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk Games.

W październiku 2018 roku spółka otrzymała dofinansowanie z programu unijnego Kreatywna Europa. Kapituła programu doceniła oryginalny scenariusz i innowacyjną formę wizualną gry. Kwota do-finansowania opiewa na 137 tys. euro.

– Wyróżnienie w programie Kreatywna Europa jest ogromnym sukcesem studia i potwierdzeniem, że nasza gra ma naprawdę wysoki, międzynarodowy potencjał. Jestem szczególnie dumny z tej nagrody, gdyż docenione zostały elementy, na których mi – jako reżyserowi – najbardziej zależy, czyli mocna historia, oryginalne elementy narracyjne i unikalna strona wizualna gry, która stała się już niejako wizytówką naszego studia – mówi Grudziński – Do pracy przy Aidzie udało nam się za-angażować grono naprawdę ciekawych osób. Montażystą filmu interaktywnego, którego trailer udostępniliśmy w maju jest Przemek Chruścielewski, którego wiele osób kojarzy z filmem „Boże Ciało” – to on odpowiedzialny jest za montaż tej produkcji. Przypomnę, że film zdobył nominację do Oscara w kategorii – najlepszy film międzynarodowy. Co ważne, Przemek Chruścielewski jest wiel-kim fanem gier wideo, co na pewno będzie widoczne na ekranie – dodaje.

Gra, poza unikalną oprawą wizualną, wyróżnia się tematyką. Poruszone w niej zostały najbardziej aktualne kwestie społeczne i polityczne. Pełna symboliki fabuła zmusza gracza do myślenia, a droga w poszukiwaniu wolności głównej bohaterki pozwala dostrzec odniesienia do otaczającej nas rzeczywistości. – Osadzona w afrykańskim mieście przyszłości Aida posiada niezwykłe moce, które jej oprawcy chcą wykorzystać. W świecie, na którym nie ma już tlenu, dziewczynka odkrywa w sobie dar wytwarzania go, przez co znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Zmuszona do ucieczki staje się metaforycznym przedstawieniem sytuacji uchodźców. Bohaterka musi też zmierzyć się z problemami wykreowanymi przez duże korporacje i bogate państwa. Myślę, że gracze docenią oryginalność tej produkcji, co będzie widoczne w ich ocenach, a docelowo także w wynikach sprzedażowych gry – dodaje prezes Punch Punk Games.

W najbliższych dniach rozpocznie się kampania crowdinvestingowa na platformie crowdconnect.pl, w ramach której studio chce pozyskać finansowanie w kwocie 1,5 mln zł. Punch Punk Games nawiązało w tym celu współpracę z Grupą INC. Środki w wysokości 0,5 mln zostaną przeznaczone na produkcję gry VR Moonshine.

Pozostała kwota ma wesprzeć rozwój działu work to hire oraz zasilić produkcję gier w trybie VR i symulacyjnym. To już druga kampania finansowania społecznościowego w historii PPG. Dzięki pierwszej zbiórce udało się sfinansować demo Aidy oraz nabyć prawa do produkcji Moonshine, której premiera przewidziana jest na przyszły rok.

Po pomyślnym zakończeniu obecnej kampanii, spółka w najbliższych miesiącach chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Piątkowa sesja bez wyraźnego akcentu – oczekiwanie na wejście Stanów
Następny artykułBoryszew: Sprzedaż Impexmetalu może zostać sfinalizowana w III kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here