Naga MarketsWielonarodowa firma zajmująca się przechowywaniem danych, analizą i bezpieczeństwem informacji, Dell EMC, planuje zainwestować w nowe technologie, w tym Blockchain. Informację przekazała sama firma w minioną środę.


Dell EMC, spółka zależna od producenta komputerów Dell, ogłosiła w środę, że zamierza zainwestować w nowe technologie, w tym sztuczną inteligencję, technologię Blockchain, analitykę danych – informację podał Economic Times.

Firma ma nadzieję utrzymać swoją pozycję na rynku dzięki nowym narzędziom.

Blockchain

Manish Gupta, starszy dyrektor grupy Infrastructure Solutions w Dell EMC India, powiedział, że zainteresowanie wiodących klientów firmy Blockchainem doprowadziło do zastosowania tej technologii. Fima szuka nowych rozwiązań, aby pomóc klientom zarządzać danymi. Ci zaś to głównie lokalne firm informatyczne, banki, firmy finansowe i inwestycyjne.

Blockchain dla Indii

Badanie przeprowadzone przez Dell Technologies Digital Transformation Index wykazało, że 37 procent indyjskich firm planuje zainwestować w blockchain, 31 procent w komputery kwantowe i 42 procent w rzeczywistość rozszerzoną lub wirtualną.

Dyrektor operacyjny Dmitri Chen zauważa, że Indie coraz bardziej dążą do cyfryzacji.

Ponadto dodał:

“Indie zmierzają w kierunku transformacji szybciej niż reszta świata z powodu krajowej agendy cyfrowej i obecności wysoko wykwalifikowanej kadry technicznej, stąd spędzamy dużo więcej czasu na myśleniu, mówieniu o Indiach i wydatkach w kraju. ”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Warto zauważyć, że Dell EMC nie jest jedyną filią firmy Dell, która zajmuje się technologią Blockchain. Firma VMware, która zajmowała się przetwarzaniem danych w chmurze ogłosiła w tym roku projekt Concord jako narzędzie open source do zwalczania skalowania i problemów z wydajnością energetyczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here