Naga MarketsDelko oraz Sanwil liderami wzrostów w połowie czwartkowej sesjiCzwartkowa sesja przebiega pod znakiem nieznacznych spadków na głównych indeksach. Po nieco słabszym otwarciu, podczas którego Wig20 tracił blisko 1,5%, obecnie mamy do czynienia z mocniejszym popytem, który skutkuje odrabianiem strat. Liderami wzrostów w gronie wszystkich spółek notowanych na GPW jest Delko, które zyskuje ponad 17%, oraz Sanwil, którego akcje rosną o ponad 8%.

  • Nieznaczne spadki na głównych indeksach w połowie czwartkowej sesji.
  • Delko oraz Sanwil liderami wzrostów.
  • Walory Moj oraz Sunex tracą najwięcej.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Walory Delko zyskują w czwartek ponad 17%!

Czwartkowa sesja przyniosła bardzo mocne wzrosty na walorach Delko. Spółka zajmuje się dystrybucją hurtową produktów chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higieny osobistej w tradycyjnym handlu, pozostając jedynym podmiotem oferującym tego typu usługi w całej Polsce. Inwestorzy z niecierpliwością wyczekują raportu z wynikami finansowymi za ostatni okres sprawozdawczy, który ma się ukazać 30 września.

Akcje Delko wybiły z poziomu 50-sesyjnej średniej kroczącej, pokonując bez wahania również 200-sesyjną średnią kroczącą, która mogła okazać się potencjalnym oporem w okolicach 21 zł. Obecnie kurs akcji dobił do poziomu 23 zł, zatem do kolejnego oporu, który zatrzymał wzrosty na początku oraz w połowie sierpnia. Pokonanie tego poziomu będzie najprawdopodobniej skutkować dalszym wzrostami, których zasięg wyznacza lokalny szczyt notowań, odnotowany w końcówce lipca, kiedy za 1 walor spółki płacono 28 zł.

Notowania Delko z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Sanwil zmierza w kierunku 5 zł. Akcje drożeją o 8%

Inną spółką, która podczas sesji bardzo mocno zyskuje na wartości jest Sanwil. Producent materiałów powlekanych. Tkaniny produkowane przez firmę są wykorzystywane m.in. w przemyśle meblowym, obuwniczym, odzieżowym, czy motoryzacyjnym. Produkty spółki trafiają na rynki krajowe oraz zagraniczne. W ostatnim czasie o spółce stało się głośno w momencie podpisania kontraktu z Agencją Rezerw Materiałowych na dostawę materiału ochronnego SANMED produkowanego przez spółkę, który miałby zostać wykorzystany do produkcji kombinezonów ochronnych, umożliwiających profilaktykę w trakcie walki z pandemią COVID-19.

W ostatnich tygodniach walory spółki przebywały w trendzie bocznym, a kurs konsolidował w okolicach 3,5 zł. Pierwsza próba wyjścia górą z konsolidacji miała miejsce w połowie sierpnia. Kurs wybił do poziomu 5 zł. a następnie bardzo szybko wrócił do poziomu bazowego, podobnie sytuacja wyglądała na początku września, jednak wybicie przebiegało w 2 fazach, jednak powrót do rejonów 3,5 był równie dynamiczny co w poprzednim przypadku.

Obecnie walory kolejny raz testują okolice 5 zł. Kolejnym istotnym oporem będzie poziom 5,5 zł. będący jednocześnie lokalnym szczytem, odnotowanym na walorach spółki w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku.

Notowania Sanwila z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here