Naga MarketsPo ubiegłotygodniowych zniżkach, notowania miedzi rozpoczęły bieżący tydzień od wzrostowego odreagowania. Cena miedzi w Stanach Zjednoczonych dzisiaj przekracza 2,79 USD za funt.

Zwyżkom notowań miedzi sprzyjają niezłe nastroje na rynkach akcyjnych, jak również niski poziom zapasów tego metalu. Zapasy miedzi monitorowane przez London Metal Exchange, spadły o prawie 60% w porównaniu do końcówki sierpnia, a obecnie wynoszą niecałe 143 tysiące ton. To ich najniższy poziom od marca 2019 r.

Niemniej, przeciwwagą dla powyższych czynników jest wzrost awersji inwestorów do ryzyka, powiązany z sytuacją na Bliskim Wschodzie. Dodatkowo, nadal nierozwiązana jest kwestia porozumienia handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, które chwilowo zeszło na dalszy plan za sprawą wątpliwości wokół Iranu – niemniej, pozostaje kluczowym czynnikiem wpływającym na ceny miedzi.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLudowy Bank Chin rozwija się dzięki idei cyfrowej waluty
Następny artykułWłochy regulują rynek kryptowalut
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here