Naga MarketsDekpol Steel będzie stopniowo wdrażał kolejne grupy produktów dla CaterpillarDekpol Steel, odpowiadający w Grupie Dekpol za segment osprzętu do maszyn budowlanych, będzie stopniowo wdrażał do produkcji kolejne małe grupy produktów dla Caterpillar, poinformował prezes Andrzej Kuchtyk. Proces będzie trwał do 2024 r.

Dekpol będzie stopniowo wdrażał do produkcji kolejne małe grupy produktów

“Rozpoczęliśmy rozmowy z największym producentem maszyn budowlanych na świecie. Jest to Caterpillar, który stopniowo będzie przenosił pewne grupy produktów do Dekpol Steel. Na początku miał to być jednorazowy ruch, z perspektywy czasu widzę, że jest to najlepsze rozwiązanie – wdrażamy małe grupy produktów (małe w sensie rodzajów, ale nie ilości). Cały ten proces polega w pierwszej kolejności na stworzeniu technologii, stworzeniu przyrządów dla produkcji seryjnej. Proces wdrażania będzie trwał do 2024 r.” – powiedział Kuchtyk podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podkreślił także, że po słabszym pod względem wyników ub.r., segment w I kw. 2021 osiągnął “bardzo dobre wyniki”, a perspektywy rozwoju są dobre.

“W tym roku w III kwartale planujemy rozbudowę [zakładu] o 4,5 tys. m2. Mamy zezwolenie na rozbudowę o 10 tys., będziemy w tej chwili rozbudowywali połowę tej powierzchni. Trwają prace też nad tzw. halą ciężką. Na pewno w tym roku [będzie również] akcja rekrutacyjna. Pozyskując ok. 50 pracowników dojdziemy do pełnego capacity produkcji, czyli przychodów rocznych na poziomie 150 mln. Na chwilę obecną jest planowane na ten rok 112 mln zł” – wyjaśnił prezes.

Segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych odpowiadał w 2020 roku za 7,6% przychodów Grupy Dekpol. Jego przychody wyniosły w omawianym okresie 80,6 mln zł, a zysk operacyjny 5,8 mln zł. Segment ten został najmocniej dotknięty skutkami pandemii koronawirusa, w szczególności w obszarze OEM w II i III kwartale ub.r. Ciągłość produkcji udało się utrzymać dzięki zamówieniom pozyskanym od nowych klientów – w efekcie marka Dekpol Steel stała się bardziej rozpoznawalna wśród nowych, końcowych klientów, wśród których są m.in. najbardziej liczące się kopalnie na świecie. W III kwartale ub.r. Dekpol Steel rozpoczął rozmowy z największym na świecie producentem maszyn budowlanych, których celem jest ulokowanie produkcji w zakładzie w ramach Grupy Dekpol. W związku z tym Dekpol Steel rozpoczął wdrażanie procesów i wymogów nowego odbiorcy oraz przygotowanie dokumentacji niezbędnej do rozbudowy zakładu. Okres lockdown wykorzystano dodatkowo do dalszej optymalizacji i automatyzacji procesów produkcji oraz rekrutacji i szkolenia pracowników produkcyjnych.

Wcześniej Dekpol podawał, że obserwując aktualny dynamiczny wzrost zamówień, Dekpol Steel planuje zwiększyć wartość obrotów w roku 2021 nawet o około 42% w stosunku do roku 2020. W perspektywie 2022, natomiast, będzie w stanie realizować zamówienia, uzyskując przychód roczny na poziomie nawet 150 mln zł. Jest to graniczna kwota przychodów nie wymagająca nowych inwestycji. Dodatkowo, aby realizować oczekiwaną zwiększoną ilość zamówień, w III kwartale 2021 spółka planuje rozpocząć rozbudowę, powierzchni produkcyjnej.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here