Naga MarketsDekpol spodziewa się powtórzenia przychodów z I półrocza w drugiej połowie roku, poinformował prezes Mariusz Tuchlin.

Dekpol spodziewa się powtórzenia przychodów z I półrocza

“Drugie półrocze powinno zrealizować podobne przychody, na poziomie z I półrocza, wynik też powinien być na poziomie zadowalającym. Nasz cel to żeby wyniki netto były w granicach 5%, 5% plus. I to co widzimy, kolejne lata też powinny być dla grupy dobre i w takim tempie się rozwijać” – powiedział Tuchlin podczas konferencji prasowej.

Dekpol odnotował 33,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2020 r. wobec 17,49 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 527,48 mln zł w I poł. 2020 r. wobec 423,45 mln zł rok wcześniej.

W prezentacji spółka podała, że w największym segmencie generalnego wykonawstwa, portfel zamówień obejmował na koniec I półrocza 740 mln zł (w tym 100 mln zł dla własnego segmentu deweloperskiego), z czego do realizacji w br. pozostało 410 mln zł (w tym 65 mln zł dla dewelopera).

Te artykuły również Cię zainteresują

Prezes spółki Dekpol Deweloper (obejmującej drugi największy segment w grupie) Sebastian Barandziak poinformował z kolei, że poziom przychodów segmentu “powinien zakończyć się w okolicach 300 mln zł w tym roku”, przy przekazaniu ok. 650 mieszkań, zgodnie z celami opublikowanymi w lutym i podtrzymanymi w lipcu.

Przychody trzeciego segmentu – produkcji osprzętu do maszyn budowlanych – zgodnie ze słowami zarządu ustabilizowały się po przejściowym spadku związanym z pandemią COVID-19.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. Dekpol sprzedał 382 lokale w 2019 r. wobec 569 lokali w 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here