Naga MarketsDekpol, spółka opierająca się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej, której akcje notowane są na GPW od 2015 roku opublikowała najnowszy raport finansowy. Wynika z niego, że Dekpol odnotował 17,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2019 r. wobec 15,08 mln zł zysku rok wcześniej.


Zysk operacyjny wyniósł 26,16 mln zł wobec 22,81 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 423,45 mln zł w I poł. 2019 r. wobec 354,73 mln zł rok wcześniej.

– Przychody ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2019 roku ukształtowały się na poziomie 423 447 tys. zł, czyli o 19% wyższym w porównaniu do przychodów uzyskanych w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jednocześnie grupa kapitałowa Dekpol w okresie od stycznia do czerwca 2019 r. osiągnęła 17 493 tys. zł zysku netto. W okresie objętym sprawozdaniem finansowym grupa prowadziła działalność analogiczną do prowadzonej w 2018 roku, tj. zajmowała się: generalnym wykonawstwem, działalnością deweloperską, produkcją osprzętu do maszyn budowlanych – czytamy w raporcie.

W ramach segmentu generalnego wykonawstwa grupa kapitałowa na koniec pierwszego półrocza 2019 roku realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 500 mln zł netto. Do realizacji po okresie sprawozdawczym pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 208 mln zł netto, z czego znacząca większość prac zostanie zrealizowanych w 2019 roku. Wszystkie projekty są realizowane na zlecenie inwestorów prywatnych, podano także.

W ramach segmentu deweloperskiego Dekpol utrzymuje stabilną pozycję na rynku, podkreślono. W pierwszym półroczu br. kontraktacja w rozumieniu umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych wyniosła 227 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku kontraktacja była na poziomie 319 lokali, przy czym grupa zaznacza, że z uwagi na wyższy udział w I półroczu 2019 roku sprzedaży inwestycji mieszkaniowych o wysokim prestiżu, sprzedaż lokali w I półroczu 2019 roku w ujęciu wartościowym wzrosła o ok. 19% w stosunku do sprzedaży w analogicznym okresie 2018 roku. W przychodach segmentu deweloperskiego w pierwszym półroczu br. rozpoznana została sprzedaż 209 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku rozpoznanych lokali było 224, a w całym 2018 roku 591 lokali. Według stanu na koniec czerwca br. w ofercie sprzedażowej pozostawało 346 lokali.

– Departament Produkcji osprzętów do maszyn budowlanych dzięki konsekwentnie realizowanej polityce optymalizacji procesów produkcyjnych oraz dążeniu do skrócenia terminów realizacji zamówień w I półroczu 2019 roku odnotował 39% wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wzrost ten jest również wynikiem dywersyfikacji w stronę łyżek wielkogabarytowych i wysoko marżowych, których głównymi odbiorcami są kopalnie odkrywkowe na całym świecie – czytamy także w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 20,85 mln zł wobec 7,97 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na notowania spółki Dekpol zauważymy, że cena jej akcji od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadkowym. Z czysto technicznego punktu widzenia, jeżeli tylko deprecjacja ta będzie kontynuowana, spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 20 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynki towarowe: Napięcie spada, ceny ropy i złota idą w dół
Następny artykułKursy walut NBP w poniedziałek, 30 września. Kurs euro, dolar i frank silnie w dół, funt stabilny
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here