Naga MarketsDekpol nie planuje dywidendy za 2020 r. ze względu na potrzeby rozwojoweDekpol zatrzyma zysk za 2020 r. z przeznaczeniem na rozwój grupy, zwłaszcza spółki Dekpol Steel. Natomiast w kolejnych latach wypłata dywidendy jest możliwa, poinformował prezes Mariusz Tuchlin.

Dekpol nie wypłaci dywidendy za 2020 r.

“Wyniki 2020 roku powinny jeszcze wzmocnić bilans spółki, że względu na to, iż naszym dalej ambitnym planem jest, by Dekpol rósł, co ma nastąpić w najbliższych dwóch latach. Trzeba będzie ponieść znaczące środki na wsparcie inwestycji, oczywiście, stabilizację przychodów w Deweloperze, ale z głównym naciskiem na Dekpol Steel: na rozbudowę, na automatyzację produkcji i na zwiększenie rynku sprzedaży. A będą to kwoty na pewno znaczące. Czyli dla bezpieczeństwa i dla możliwości rozwoju całej grupy ubiegłoroczny zysk zostanie na kapitale zapasowym” – powiedział Tuchlin podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ale, oczywiście, w latach następnych powrót do dywidendy jest realny i możliwy. Trochę cierpliwości jeszcze trzeba wykazać” – dodał.

Dekpol odnotował 52,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2020 r. wobec 50,79 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 22,67 mln zł wobec 23,11 mln zł zysku rok wcześniej.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here