Naga MarketsDekpol Budownictwo nie spodziewa się istotnych wzrostów sprzedaży w 2021 r.Dekpol Budownictwo, odpowiadający za segment generalnego wykonawstwa w Grupie Dekpol, ocenia, że w bieżącym roku przychody będą stabilne r/r, wynika ze słów prezesa Michała Skowrona.

Dekpol prognozuje stabilne przychody w bieżącym roku

“2021 r. będzie rokiem poszukiwania stabilizacji. To, co się dzieje wokół branży budowlanej, nie nastraja do poszukiwania istotnych wzrostów. Raczej do optymalizacji kosztów w organizacji, do budowania stabilizacji biznesu, stabilizacji kadry. Chciałbym dać trochę czasu, żeby spółka okrzepła na tym poziomie, na którym tak pozytywnie zaistnieliśmy w ubiegłym roku” – powiedział Skowron podczas konferencji prasowej, pytany czy spodziewa się wzrostu czy utrzymania przychodów w swoim segmencie w 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że kontrakty Dekpol Budownictwo są bezpieczne dzięki krótkoterminowemu charakterowi (6-9 miesięcy) i przez to krótkiej ekspozycji na ryzyko związane ze wzrostem cen materiałów i kosztów pracy.

“Na ten rok patrzymy z ‘kontrolowanym optymizmem'” – dodał Skowron.

Segment generalnego wykonawstwa Dekpolu, wydzielony z dniem 1 stycznia 2021 do spółki Dekpol Budownictwo, pozostaje największym segmentem działalności grupy, z udziałem w przychodach na poziomie sięgającym 62% w 2020 r. Przychody segmentu GW w ub.r. wyniosły 654,5 mln zł co oznacza wzrost o 34% r/r, a zysk operacyjny zwiększył się o 51,5% r/r, do 45,3 mln zł.

Na koniec 2020 roku w segmencie realizowane były kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 900 mln zł netto. Do realizacji po okresie sprawozdawczym pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 338 mln zł netto, z czego znacząca większość prac zostanie wykonana w 2021 roku. Dodatkowo w ramach segmentu GW realizowane są projekty deweloperskie wewnątrzgrupowe o łącznej wartości do realizacji 2020 roku w wysokości 70 mln zł netto.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here