Naga MarketsUncja złota niedługo po 4000, a może nawet 8000 USD! Srebro nadal taniePerspektywy dla cen złota są obecnie bardzo optymistyczne. Najnowsze prognozy wskazują na wzrost nawet do poziomu 8000 USD za uncję w oparciu o realną wartość żółtego kruszcu. Inwestowanie (z) głową to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz poruszane są kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem. Zapraszamy do obejrzenia audycji Michała Stanka z QValue – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem w tym odcinku jest Paweł Grubiak Prezes Zarządu Superfund TFI.

  • Wzrosty na rynkach metali szlachetnych nie odbywają się w przeciągu roku czy dwóch
  • Uncja złota nawet po 8000 USD. Ceny srebra wysoce niedowartościowane
  • Żółty kruszec z poziomu 1100 USD może wzrosnąć w okolice 4000 USD, twierdzi gość programu

Złoto w latach 2000-2011 urosło 600%, a srebro aż 800%

Wzrosty na rynkach metali szlachetnych nie odbywają się w przeciągu roku czy dwóch. Poprzednia hossa trwała od 2000 roku do 2011 r. Wzrost cen rozpoczął się od 2019 roku w związku z tym okres dobrej koniunktury na rynkach metali szlachetnych będzie trwała przez najbliższe lata. Rynki finansowe mają tendencję od niedowartościowania do znacznego przewartościowania – oznajmił Paweł Grubiak.

W ocenie eksperta cena złota na poziomie 4000 USD jest w pełni osiągalna w obecnym cyklu koniunkturalnym. Złoto w latach 2000-2011 urosło 600%, a srebro aż 800%.

Srebro jest zupełnie niedowartościowane w stosunku do złota. Aby dogoniło ceny złota musi wzrosnąć 100% i moim zdaniem będzie rosło na fali aprecjacji cen żółtego kruszcu. Srebro jest wysoce zmiennym instrumentem. Rynek jest bardzo płytki, więc jest wysoce wrażliwy na spekulacje, ale ma podłoże fundamentalne, a popyt na biały metal rośnie bardzo dynamicznie. Srebro nie jest reprodukowane, nie jest odzyskiwane, co powoduje, że nie mamy jego zapasów. Nagły wzrost popytu może doprowadzić do skokowego wzrostu cen. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że jego podaż jest ograniczona, nie można go dodrukować – dodał.

Tymczasem eksperci z Goldman Sachs Group Inc., Citigroup Inc. i Bank of America Corp prognozują dalszy wzrost cen, podczas gdy ostatni z banków twierdzi, że metal szlachetny osiągnie nawet 3000 dolarów za uncję.

Głównymi czynnikami tak silnego wzrostu cen są:

  • Spadek realnych stóp procentowych na całym świecie;
  • Niedawne osłabienie dolara amerykańskiego;
  • Ogromna stymulacja rządowa;
  • Rosnące napięcia między USA, a Chinami.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here