Naga MarketsDeGenerals z dobrymi wynikami w 2020 rokuDeGenerals, producent gier o tematyce historyczno-militarnej, podsumował wyniki sprzedażowe swojej debiutanckiej produkcji, a zarazem jednej z najbardziej dochodowych gier w portfolio Grupy PlayWay – Tank Mechanic Simulator. Tytuł w 2020 r. trafił do licznej grupy odbiorców, sprzedając się w ilości ponad 135 tys. kopii, co bezpośrednio przełożyło się na blisko 3,8 mln zł przychodów.

DeGenerals odniosła sukces ze swoją grą Tank Mechanic Simulator

Gra cały czas notuje stabilną sprzedaż, jedocześnie zbierając bardzo dobre recenzje – 87% pozytywnych opinii spośród około 4 tys. osób. W I kwartale 2021 r. ma ukazać się aktualizacja wprowadzająca kreator czołgów wraz z pierwszym z dwóch zapowiadanych DLC.

Te artykuły również Cię zainteresują
 W 2021 r. we współpracy ze spółkami z Grupy Playway mają ukazać się kolejne porty gry na stare i nowe konsole (PS4, PS5, XBOX One, XBOX X|S), platformy mobilne oraz VR.
W sierpniu ukazała się wersja gry na Nintendo Switch, wydana przez Ultimate Games.

Tank Mechanic Simulator miał premierę na platformie Steam 20 lutego 2020 r. Koszty produkcji gry zwróciły się w ciągu zaledwie 3 dni, gdy sprzedaż przekroczyła ponad 42 tys. kopii. Wydawcą tytułu na PC było DeGenerals, korzystając z infrastruktury marketingowej PlayWay oraz cross-promocji z innymi grami Grupy.

– Mamy podpisane umowy na przeportowanie Tank Mechanic Simulator z Console Labs, Gameformatic oraz Ritual Games, prace nad portami gry już trwają. Premiera TMS na innych platformach pozwoli nam dotrzeć do większej liczby odbiorców, ale także wiąże się ze zwiększoną monetyzacją oraz żywotnością tytułu. Korzystając z doświadczenia Grupy Playway uważamy, że sprzedaż konsolowa może być istotną częścią przychodów z tego projektu, znacząco zwiększając jego rentowność – mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

Tank Mechanic Simulator to gra o czołgach z okresu II wojny światowej, ich załogach oraz wkładzie w historię wojen. Zadaniem gracza jako właściciela warsztatu i muzeum czołgów jest odzyskiwanie zniszczonych lub porzuconych czołgów, a następnie ich odnowienie i renowacja przy użyciu szerokiej gamy narzędzi. Już niebawem ma pojawić się pierwsze z DLC z 12 nowymi pojazdami, wsparte dużym patchem dodającym nowe opcje, wraz z narzędziami moderskimi.

– Na wishliście TMS widnieje liczba ponad 150 tys. osób, które jeszcze nie zakupiły gry. Jesteśmy pewni, że poprzez stały rozwój oraz wsparcie produkcji będziemy w stanie nie tylko skonwertować te liczbę na ilość sprzedanych sztuk, ale także trafić do kolejnych graczy. Planujemy w tym roku wydać dwa dodatki rozszerzające rozgrywkę o nowe czołgi, misje oraz tryb rozgrywki – komentuje Robert Pietrzko.

DeGenerals jest obecnie w trakcie IPO, 7 stycznia zostało opublikowane Memorandum Informacyjne spółki. Inwestorzy mają możliwość zakupu do 30 tys. akcji DeGenerals, odpowiadającym 9,38 proc. udziału w akcjonariacie dewelopera gier. Cena 1 akcji została ustalona na 340 zł. Akcje sprzedaje PlayWay, który według stanu sprzed oferty posiada 80 proc. akcji DeGenerals. Pozostałe akcje są w posiadaniu założycieli spółki – Roberta Pietrzko i Michała Flodrowskiego.

Zapisy na akcje rozpoczną się 14 stycznia. Wcześniej inwestorzy mają czas na zapoznanie się z Memorandum Informacyjnym oraz zawarcie umów PPZ (umowa przyjmowania i przekazywania zleceń) z Domem Maklerskim INC S.A. Inwestor może złożyć zapis na co najmniej 80 akcji, jednak nie więcej niż 1.600 akcji. Zapisy na akcje potrwają do 22 stycznia, jednak, jeśli w dowolnym dniu przypadającym przed ostatnim dniem procesu przyjmowania zapisów (wg stanu na godz. 19:00 tego dnia), zostaną złożone i opłacone zapisy na Akcje w liczbie większej o co najmniej 200 proc. od liczby akcji oferowanych do sprzedaży – proces przyjmowania zapisów zostanie zakończony tego samego dnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here