Naga MarketsDeGeneral już wkrótce na NewConnect - Rozmowa z Piotrem Zygmanowskim, wiceprezesem DM INC.Pozytywna passa debiutów zapoczątkowana w II połowie 2020 trwa nadal. Już wkrótce szansę debiutu na NewConnect zyska DeGeneral ze stajni PlayWay, jednego z największych wydawców gier komputerowych w Polsce. Wartość samej oferty została określona na nieco ponad 10 mln złotych. Co ciekawe, jak wskazuje Piotr Zygmanowski z DM INC w rozmowie z Comparic24, zastosowany zostanie tzw. dzień przekroczenia, który ma chronić potencjalnych inwestorów przed absurdalnymi poziomami redukcji, znanych m.in. z ostatniego debiutu PCF.

  • Cena emisyjna akcji DeGeneral określona została na poziomie 340 zł.
  • Minimalny zapis wynosi 80 a maksymalny 1600 sztuk.
  • Zapisy rozpoczynają się 14 stycznia i potrwają maksymalnie do 22 stycznia (z wskazanym ograniczeniem).

Te artykuły również Cię zainteresują
DeGeneral chce wkroczyć na NewConnect

Już wkrótce lista podmiotów z branży gamingowej na polski rynku papierów wartościowych może się powiększyć. Podmiotem oferującym akcje jest PlayWay SA, jeden z czołowych wydawców gier komputerowych w Polsce, który planuje sprzedaż do 30 tys. akcji po cenie 340 zł za sztukę, co daje wartość oferty lekko powyżej 10 mln zł. Warto zaznaczyć, że próg dojścia został ustalony na poziomie 25 600 sztuk akcji (ok. 8,8 mln akcji).

W odniesieniu do pojedynczego inwestora minimalna wartość zapisu została określona na poziomie 80 sztuk akcji (tj. 27 200 zł), natomiast zapis maksymalny wynosi 1600 sztuk (tj. 544 tys. zł). Oferty złożone poniżej minimum nie będą przyjmowane. Z kolei propozycje kupna ilości większej niż 1600 traktowane będą jak zapis na równe 1600 sztuk akcji.

Terminy zapisu oraz dzień przekroczenia

Zapisy na akcje rozpoczął się 14 stycznia i potrwają maksymalnie do 22 stycznia. Warto mieć jednak na uwadze, że okienko to może ulec skróceniu, co ma na celu ochronę inwestorów przed potencjalną powtórką niedawnych scen z debiutu m.in. PCF, gdzie poziom redukcji wyniósł ponad 98%. Sam zapis odbywa się tylko i wyłącznie w DM INC – nie trzeba posiadać tam jednak rachunku, ponieważ to my wskazujemy, gdzie akcje mają zostać zdematerializowane.

Chciałbym zaznaczyć jedną, dosyć ważną rzecz. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie mechanizmu zwanego „dniem przekroczenia”. Sprawia on, że jeżeli łączna wartość złożonych (i prawidłowo opłaconych) zapisów w trakcie tego okienka między 14.01 a 22.01 przekroczy 200% wartości oferty, to wtedy zapisy zostaną zakończone z tym dniem – wskazuje Piotr Zygmanowski.

Przydział akcji nastąpi najpóźniej 27 stycznia, natomiast objęci zostaną nim wszyscy inwestorzy, którzy prawidłowo złożyli i opłacili zapisy. Dodatkowo w jego trakcie obowiązywały będą zasady proporcjonalnej redukcji. Formularz zapisu zostanie udostępniony prawdopodobnie 14 stycznia w godzinach porannych, pomiędzy 8:30 a 9:00. Natomiast możliwe ścieżki przesłania dokumentów zostały szczegółowo opisane w rozmowie z wiceprezesem DM INC na antenie Comparic24. Szczegółowe informacje znaleźć można również m.in. na stronie INC, gdzie 7 stycznia opublikowane zostało memorandum informacyjne.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here