Naga Markets

Degen Party #1 - Jak wyglądała pierwsza impreza HODL-erów The Polacy NFT?Spontaniczne imprezy często wychodzą najlepiej i są doskonałym spoiwem budującym społeczność. Tak było w przypadku Degen Party – 9 września w Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki spotkało się ponad 160 osób. Co ich połączyło? Każdy z nich miał w swoim cyfrowym portfelu co najmniej 1 NFT z nowej kolekcji ThePolacy.

HashUp i społeczność The Polacy NFT stworzyli niepowtarzalny klimat

Właśnie to jest wyjątkowe w web3 – community wokół projektów ma naprawdę wielką siłę i to w dużej mierze od niego zależy powodzenie danej inicjatywy. Degen Party zrzeszyło polską społeczność web3. Celem organizatorów, a także i uczestników, było poniekąd odczarowanie złego obrazu NFT w polskiej kulturze i pokazanie prawdziwej wartości, jaką mogą nieść za sobą dobre projekty.Posiadając NFT, należysz do konkretnego community i budujesz je razem z innymi, decydujesz o kolejnych krokach, współorganizujesz wydarzenia, otrzymujesz określone profity. Tak też pozycjonuje się projekt ThePolacy. Ich kanał na Telegramie ma już ponad 300 osób, a ponad 650 osób posiada co najmniej 1 NFT ThePolaka. Sam projekt ruszył niewiele ponad miesiąc temu. Community jest niezwykle aktywne, planuje kolejne spotkania, wydarzenia i kroki dotyczące rozwoju projektu.

Adopcja NFT w Polsce w porównaniu do światowych statystyk jest na bardzo niskim poziomie i w dużej mierze jest to spowodowane czarnym PR-em wokół tego typu projektów w naszym kraju. Degen Party pokazało jednak, że w polskim community web3 drzemie ogromny potencjał, a ludzie mają wielką chęć do działania. “Elitarność” imprezy polegała na tym, że, aby w niej uczestniczyć, trzeba było pokazać w swoim portfelu NFT ThePolaka. Jeśli przyjrzeć się temu bliżej, można dojść do wniosku, że NFT jako wejściowka nie tylko niewiele różni się od “tradycyjnych” biletów, które pokazujemy na telefonie przed wejściem na imprezę czy koncert – ma o wiele większe znaczenie. Bilet po imprezie traci już swoją funkcję i wartość, a NFT w Twoim MetaMasku to wciąż “wejściówka” do społeczności i możliwości uczestniczenia w kolejnych eventach i akcjach.

Warszawa nocą

Wracając do Degen Party – impreza okazała się ogromnym sukcesem i na pewno nie była ostatnim tego typu eventem. Wydarzenie miało charakter networkingowy i społecznościowy: w jednym miejscu zebrali się przedstawiciele i community wielu polskich projektów z branży krypto, web3 i blockchain. Korzystając z okazji do spotkania na żywo, uczestnicy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej kondycji rynku czy planów na przyszłość. W czasie imprezy spośród posiadaczy NFT ThePolacy wylosowano OG USB Bitcoin Miner z 2013 – polski produkt firmy Bi•Fury. Degen Party to też naprawdę dobra muzyka, za którą odpowiadał Kamil Bryk i robiące wrażenie wizualizacje autorstwa trójmiejskiego VJa, Garego Garnowskiego.

Organizatorzy wydarzenia

Głównym organizatorem był polski startup HashUp. Jego CEO, Szymon Jankowski aka Softoshi Gamermoto sam nazywa siebie degenem, a jego ekipa (poza przygotowaniem naprawdę dobrego wydarzenia) zajmuje się budowaniem zdecentralizowanego marketplace dla gier. Pamiętacie jeszcze gry na kartridżach? Z HashUpem możecie przekuć to wspomnienie w teraźniejszość (a może nawet przyszłość?). Na GameXplorer.io możecie kupić cyfrowe kartridże z grami i trzymać je w swoim MetaMasku albo wysłać je na portfele swoich znajomych!

XTB

Poza HashUp i ThePolacyNFT, współorganizatorami Degen Party byli Cookie3 Google Analytics dla Web3 i Metaverse – agregujący, przetwarzający oraz interpretujący dostępne dane w celu zrozumienia zachowań użytkowników, Egerapierwsza legalna i najszybciej rozwijająca się giełda kryptowalut w Polsce, Web3 Devs Poland – największa w CEE społeczność dla programistów web3 oraz Filip Pawczyński – Założyciel i Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

Relacja fotograficzna – Daniel Hert i Piotr Brzeski.

Tekst: HashUp CMO

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here