Naga Marketsstatua wolności usaPodczas piątkowej sesji S&P500 dosłownie otarł się o historyczny szczyt. Optymizm na Wall Street podsycały plotki z frontu negocjacji handlowych oraz dobre wyniki Intela. W cieniu handlowego  optymizmu przeszły wyniki budżetu federalnego Stanów Zjednoczonych, który zakończył rok fiskalny z największym deficytem od 7 lat. W kasie Białego Domu wydatki były aż o 984 mld dolarów wyższe od dochodów, co stanowi 4,6% PKB.


USA z dziurą w budżecie największą od 2012 roku

Tylko dzięki nadwyżce we wrześniu udało się nie przekroczyć psychologicznej bariery biliona dolarów deficytu. Po raz ostatni głębszy deficyt Stany Zjednoczone odnotowały w 2012 roku. Warto dodać, że potężny deficyt miał miejsce przy całkiem przyzwoitym wzroście gospodarczym i najniższej od 50 lat stopie bezrobocia.  Dla porównania, w recesyjnym roku 2009 za rządów prezydenta Obamy deficyt sięgnął rekordowych 1,4 bln USD.

Pomimo gorszych danych, indeks S&P 500 zyskiwał 0,4% w trakcie piątkowej sesji naprawdę niewiele zabrakło mu, aby rozrysować nowe, historyczne maksima. Ostatecznie sesja zamykała się na poziomie 3032,6 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here