Naga MarketsCena ropy nafotwejNotowania ropy naftowej zbliżają się do nowych maksimów od początku roku i są na dobrej drodze, aby przetestować swoje maksimum z 2018 roku. Ropa typu WTI i Brent kosztuje odpowiednio 82 USD za baryłkę i niemal 85 USD/brk. Według strategów z TD Securities hossa czarnego złota jeszcze się nie skończyła, a Brent może osiągnąć poziom nawet 100 USD/brk. Podobnego zdania są eksperci z Credit Suisse.

Ropa naftowa może w środku zimy kosztować nawet 100 USD – TDS

Prognozujemy, że świat odnotuje deficyt ropy w ostatnich trzech miesiącach 2021 r. i prawdopodobnie we wczesnych miesiącach zimowych 2022 r. – napisano w raporcie.Przy zapasach produktów destylowanych poniżej średniej pięcioletniej i znacznie poniżej normalnych zapasów gazu ziemnego w Europie i Azji, niezwykle mroźna zima może znacznie zwiększyć popyt na produkty naftowe, co w ocenie ekspertów może spowodować, że Brent, przynajmniej na jakiś czas, osiągnie ponad 100 USD/brk.

Ropa Brent: Możliwość rajdu do 100 dolarów – Credit Suisse

Ropa naftowa typu Brent zbliża się do nowych maksimów od początku roku i jest na dobrej drodze, aby przetestować swoje maksimum z 2018 roku. Stratedzy z Credit Suisse zauważają, że Brent może mieć potencjał, aby osiągnąć poziom 100 USD.

Ropa Brent osiągnęła nowy szczyt w tym roku w okolicach 85 USD i pozostaje na dobrej drodze do szczytu z 2018 r. na poziomie 86,74 USD, który spodziewamy się, że ograniczy presję kupujących, przynajmniej tymczasowo – wskazano w raporcie.

Na większym interwale, tygodniowe zamknięcie powyżej 86,74 USD dodatkowo zwiększyłoby presję wzrostową z celem na opory, które pojawiły się przy długoterminowym trendzie spadkowym z 2008 r. i poziomie psychologicznym w okolicach 89,00 USD/90,00 USD.

Chociaż spodziewalibyśmy się w tym rejonach korekty, przebicie może zwiększyć siłę kupujących kierując cenę do 100 USD. Z drugiej strony wsparcie przesuwa się do 79,08 USD, a następnie 77,50 USD, przy średniej 55-dniowej wynoszącej 74,18 USD, która idealnie utrzymuje wszelką słabość – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs xtb | nasdaq giełda | xtb akcje rekomendacje | bitcoin prognoza | wartosc dolara | celon kurs akcji | kurs lewa złoty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here