Naga MarketsBrexit i kurs funtaDeficyt budżetowy w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrósł w pierwszych czterech miesiącach tego roku podatkowego. Odzwierciedla to słabą sytuację finansów publicznych w obliczu zbliżającego się Brexitu. Jak podaje urząd statystyczny deficyt budżetowy pomiędzy kwietniem a lipcem wyniósł 16 mld funtów, a jest to o 60% więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. 


Deficyt budżetowy rośnie szybciej od prognoz

Zobowiązania rosną znacznie szybciej niż prognozowali to urzędnicy w marcu. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że dochody z podatków nie nadążają za wydatkami. Oznacza to, że spowolnienie koniunktury gospodarczej w drugim kwartale zbiera swoje żniwo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Boris Johnson obiecał obniżki podatków o 20 mld funtów, oraz dodatkowe fundusze na policję, opiekę zdrowotną i szkolnictwo, jednak mogą to być obietnice bez pokrycia. Jak wynika z najnowszych obliczeń finanse publiczne mogą się skurczyć o kolejne 30 miliardów funtów w przypadku rozważania opcji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez umowy do 31 października.

Jak przewiduje biuro odpowiedzialności budżetowej, jeśli obecna sytuacja nie ulegnie poprawie, zadłużenie w całym roku może przekroczyć 29,3 mld funtów.Warto dodać, że w ubiegłym roku budżetowym spadł on do 23,6 mld.

Zobacz także: Cena złota zbliża się do kluczowego wsparcia 1480$. Co z kursem srebra i ropy naftowej?

Kurs funta ma problem ze wzrostami

Patrząc na wykres H4, kurs funta do dolara GBPUSD miał wczoraj szansę na wzrosty, której nie wykorzystał. W rejonach kluczowej strefy wsparcia z interwału tygodniowego formuje się bowiem struktura oRGR. Jednak na sesji we wtorek kurs nie zdołał wybić górą poziomu 1,2170, który pozostaje kluczowym oporem. tak długo jak cena znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Gdyby jednak doszło do wybicia górą, celem dla strony popytowej powinien być poziom 1,2290, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1.

Wykres funta GBPUSD
GBPUSD H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here