Naga Markets

DeFi z 200 mld dolarów. Ethereum dominujePodczas gdy gospodarka kryptowalutowa odnotowała przyzwoity wzrost wyników w pierwszym tygodniu października, kilka zdecentralizowanych tokenów DeFi zdeklasowało swoich rywali. Co więcej, całkowita wartość zablokowana w protokołach DeFi wzrosła do 195 miliardów dolarów, rosnąc o ponad 14% w ciągu ostatnich dwóch tygodni z poziomu 171 miliardów dolarów.

DeFi zgromadziły ponad 200 mld dol. Ethereum liderem

Rynki walut cyfrowych wszelkiego rodzaju odnotowują w ostatnim tygodniu wyraźne zyski, a tokeny DeFi oraz smart contracty wyróżniają się szczególnie dużymi wzrostami. Tygodniowe wskaźniki pokazują, że aktywa kryptograficzne takie jak QTUM wzrosły o 42%, terra (LUNA) skoczyła o 37%, binance coin (BNB) 23%, a solana (SOL) o 22%.Inne znaczące siedmiodniowe wzrosty obejmują tokeny takie jak arweave (AR), DYDX, hedera (HBAR) i vechain (VET). Oprócz tego uwagę warto zwrócić na  axie infinity (AXS), który wzrósł o 119,8% i shiba inu (SHIB), który wzrósł o 92,3% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Tymczasem, całkowita wartość zablokowana (TVL) w protokołach DeFi wynosi obecnie około 195 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o ponad 14% od 18 września.

DeFi z 200 mld dolarów. Ethereum dominuje
We wtorek defillama.com pokazuje, że całkowita wartość zablokowana (TVL) w DeFi wynosi 195,88 miliardów dolarów.

Protokół DeFi Curve osiąga dominację w czasie pisania tego tekstu z 7,52% TVL. Curve ma około 14,71 miliardów dolarów TVL, a za nim plasuje się protokół Aave z 14,65 miliardami dolarów. Podczas gdy pięć łańcuchów jest kompatybilnych z Curve, tylko trzy blockchainy mogą połączyć się z Aave.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

AVA Trade

Ethereum przechwytuje 69% TVL protokołów DeFi, podczas gdy alternatywne łańcuchy kontrolują około 26%.

Ethereum (ETH) nadal zarządza największymi funduszami pod względem TVL dla różnych blockchainów z 135,05 mld dol., lub 69,2% całkowitej wartości zablokowanej w DeFi. Wskaźnik TVL dla Binance Smart Chain (BSC) pokazuje około 17,03 miliarda dolarów. TVL protokołu BSC stanowi jedynie 12,59% całkowitej wartości zablokowanej na blockchainie ETH.

DeFi z 200 mld dolarów. Ethereum dominuje
Całkowita wartość zablokowana w wielu łańcuchach DeFi zbliża się do 200 miliardów dolarów – 69% dominacji TVL należy do Ethereum

Za BSC plasują się takie łańcuchy jak Solana, Terra, Polygon, Avalanche, Fantom i Waves, odpowiednio. Pomiędzy Waves TVL i Binance Smart Chain TVL, siedem blockchainów posiada 26,15% z 195 miliardów dolarów.

Obecnie Curve jest najlepszą zdecentralizowaną giełdą (DEX) według defillama.com, a za Curve plasują się odpowiednio Sushiswap, Pancakeswap, Uniswap, Balancer i Saber.

Trzy z wyżej wymienionych platform DEX (Saber, Pancakeswap, Uniswap) to aplikacje DEX z jednym łańcuchem, podczas gdy Curve łączy się z pięcioma sieciami kryptowalut. Sushiswap jest kompatybilny z 13 blockchainami, a Balancer łączy się z trzema łańcuchami.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs forinta kantor | bitcoin cena | aktualny kurs forinta | stalprodukt cena akcji | eur online | polenergia gpw | kurs pekao |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułBitcoin: Widać poprawę w hash rate i trudności wydobycia po chińskim exodusie, zauważa Glassnode
Następny artykułBitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Jamie Dimon z JPMorgan o BTC
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here