Naga MarketsdefiDeFi to przyszłość, mówi CZ. Dodaje też, że scentralizowane giełdy pozostają jednak bardziej popularne.

  • Szef Binance widzi potencjał DeFi.
  • Dodaje, że dziś jeszcze giełdy o scentralizowanym charakterze są bardziej popularne niż ich zdecentralizowane odpowiedniki.

DeFi mają wielki potencjał

W wywiadzie na kanale Boxmining na Youtube CZ powiedział, że technologia zdecentralizowanych finansów czyni rynek bardziej atrakcyjnym. W szczególności wskazał na automatycznych animatorów rynku (AMM) jako fascynujący wynalazek.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Myślę, że DeFi to naprawdę innowacyjna przestrzeń i myślę, że to coś naprawdę dobrego. Początkowo, kiedy ludzie mówią o DeFi, myślą o pożyczaniu [środków], abyś mógł pożyczyć [komuś] swoje coiny, ale teraz pożyczasz coiny, aby zapewnić płynność. Kiedy płynność jest dobra, ludzie handlują więcej i łatwiej. Myślę, że automatyczni animatorzy rynku to ciekawy wynalazek – mówił.

CZ dodał, że Binance „bardzo wspiera” te nowe technologie i robi wiele projektów wokół DeFi i AMM.

Choć CZ wierzy w DeFi, przyznaje, że jest to nowa dziedzina i większość projektów kończy się dziś niepowodzeniem.

– Chcę powiedzieć, że większość projektów w DeFi zakończy się niepowodzeniem; nie oznacza to, że DeFi nie jest dobre, ale tylko nieliczni odniosą sukces. Nieliczni, którym się powiedzie, odniosą sukces – dodał.

Binance a nowa technologia

Binance dużo inwestuje w DeFi i wystawia na giełdzie wiele tokenów DeFi. I chociaż Binance wierzy w DeFi, CZ twierdzi, że większość użytkowników nadal preferuje scentralizowaną formę giełdy.

Obecnie większość użytkowników nadal wybiera scentralizowaną giełdę, ponieważ znacznie łatwiej jest posługiwać się adresem e-mail i hasłem oraz korzystać z obsługi klienta niż zrobić kopię zapasową własnych kluczy, a jeśli się je zgubi, masz przerąbane – powiedział.

Uważa jednak, że “DEX będzie przyszłością. Dlatego będziemy nadal inwestować w DEX, a także tworzyć wiele projektów”.

– Obecnie scentralizowane giełdy są bardziej popularne ze względu na liczbę użytkowników, a my chcemy po prostu dostarczać produkty, z których ludzie korzystają – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here