Naga MarketsDeFi osiąga rekordową wartość 250 mld dol. zablokowanych środków. W drugim tygodniu października, całkowita wartość zablokowana (TVL) w zdecentralizowanych protokołach finansowych (DeFi) przekroczyła 200 miliardów dolarów, a dwa tygodnie później, w listopadzie, TVL w defi sięga już 250 miliardów dolarów, rosnąc o 25%. Tymczasem Ethereum posiada ponad 67% udziału w DFeFi z 253 mld dol., zyskując 4,65% w ciągu ostatnich siedmiu dni, podczas gdy TVL Solany zwiększyła się o 5,99% w ciągu ostatniego tygodnia.

  • DeFi, czyli zdecentralizowane finanse, to branża oferująca tradycyjne usługi finansowe w wersji kryptowalutowej, z pominięciem pośrednika
  • Bazuje na zdecentralizowanych kontach oszczędnościowych, pożyczkach oraz giełdach
  • Jak wynika z najnowszych danych, wartość środków zainwestowanych w protokoły DeFi osiągnęła rekordową wartość 250 mld dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Zdecentralizowane finansowe zyskały dodatkowe 50 mld dol. w przeciągu 2 tygodni

Całkowita wartość zablokowana (TVL) w DeFi osiągnęła rekordowy poziom, dobijając do 253,94 miliarda w dniu 3 listopada 2021 roku. Oznacza to wzrost w przeciągu dwóch tygodni o 25%. Wzrost wartości nie wynika tylko z większej wartości dodawanej do protokołów DeFi, ale również z faktu, że aktywa kryptowalutowe takie jak ethereum (ETH), solana (SOL) i avalanche (AVAX) zyskały w tym czasie na wartości. Dziś TVL na blockchainie Ethereum wynosi 67% lub 171,24 mld dol., według statystyk defillama.com.DeFi osiąga rekordową wartość 250 mld dol. zablokowanych środków.
Całkowita wartość zablokowana w DeFi na 3 listopada 2021 roku. Dane pochodzą z defillama.com.

Drugim co do wielkości blockchainem DeFi pod względem TVL jest Binance Smart Chain (BSC) z 19,5 miliardami dolarów, co stanowi 7,707% całego dzisiejszego TVL. Solana, który w minionym tygodniu wzrosła o 5,99%, osiąga TVL rzędu 14,12 miliarda dolarów, co stanowi 5,58% całej sumy zablokowanej w ramach zdecentralizowanych finansów. Tron odnotował duży wzrost o 28,9%, ponieważ DeFi TVL tego blockchainu wynosi 6,11 miliarda dolarów. Łańcuch Arbitrum One skoczył do rekordów wszech czasów z 2,69 mld w TVL, co stanowi wzrost o 16,19% w ciągu tygodnia.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Raport Defi pokazuje wzrost dziennych transakcji na Binance Smart Chain, Ethereum, Polygon

Seria “Defi Weekly Report” opublikowana przez Coin98 Analytics wskazuje, że zdecentralizowana giełda BSC (DEX) Pancakeswap osiągnęła “600 tys. dziennych aktywnych użytkowników”. Co więcej, 43. raport DeFi autorstwa Coin98 Analytics zauważa, że aktywne adresy BSC stuknęły 1,9 miliona portfeli dziennie. Badacze wyszczególniają, że wraz ze wzrostem aktywnych adresów, BSC odnotował również skok w dziennych transakcjach.

DeFi osiąga rekordową wartość 250 mld dol. zablokowanych środków.
Zrzut ekranu z raportu DeFi Coin98 Analytics opublikowanego 30 października 2021 roku. Wskaźnik za Coin98 Analytics.

– Dzienne transakcje Binance Smart Chain wzrosły zgodnie z liczbą dziennych aktywnych adresów, osiągając w tym tygodniu 10,8 mln transakcji. Ethereum i Polygon również wykazują oznaki wzrostu dziennego wolumenu transakcji w tym tygodniu, ponieważ Ethereum osiągnęło 1,5 miliona transakcji/dzień (+18,26%), a Polygon osiągnął 4,6 miliona transakcji/dzień (+39,94%) – wyszczególnia 43. raport DeFi autorstwa Coin98 Analytics.

Aktywność DeFi na Curve, Uniswap, Quickswap, Trader Joe wzrasta

W środę, protokół DeFi Curve odnotował siedmiodniowy wzrost o 9,28%, z TVL Curve na poziomie 19,94 mld. Curve ma dominację 7,87% według dzisiejszych wskaźników, a DEX wspiera siedem różnych blockchainów. Największym DEX-em pod względem wolumenu swapów jest Uniswap w ciągu ostatnich 30 dni z 16,53 miliardami dolarów w globalnym wolumenie handlu.

DeFi osiąga rekordową wartość 250 mld dol. zablokowanych środków.
Trzy najlepsze aplikacje DEX-owe w ciągu ostatniego miesiąca według danych dappradar.com z 3 listopada 2021 roku.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here