Naga Markets

Pomimo tego, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy BTC i ETH o łącznej wartości 4 miliardów USD zostały zablokowane w kontraktach DeFi, dwie największe kryptowaluty nadal stanowią  tylko 44 proc. środków zablokowanych w tego typu systemach.

  • W kontraktach DeFi zablokowano 4 mld USD w BTC i ETH.
  • Obie kryptowaluty stanową 44 proc. środków zablokowanych w DeFi. 

BTC i ETH na rynku DeFi

Niedawny gwałtowny wzrost zdecentralizowanych finansów spowodował zablokowanie w takich kontraktach bitcoinów (BTC) i etherów (ETH) o wartości prawie 4 miliardów dolarów i to w mniej niż pięć miesięcy.Według DeFi Pulse liczbaeEtherów zablokowanych w protokołach DeFi wzrosła o 218,5 proc. od czerwca, z 2,7 miliona ETH do 8,6 miliona ETH. Zablokowane bitcoiny wzrosły o ponad 3000 proc., z 5000 BTC w połowie roku do około 158 800 BTC obecnie.

14 października giełda aktywów kryptowalutowych i platforma inwestycyjna CoinList ustanowiła nowy rekord największej sumy bitcoinów stokenizowanych przez pojedynczy podmiot w ciągu jednego dnia przy użyciu protokołu Wrapped Bitcoin. CoinList wybiło 4997 WBTC, czyli bitcoinów o wartości 57,1 miliona dolarów, w imieniu swoich klientów do użytku w sieci Ethereum.

Wartość rtherów zamkniętych w DeFi wynosi 3,24 miliarda dolarów, czyli 7,6 proc. całkowitej kapitalizacji rynkowej Ethereum. Całkowita kwota zablokowanego BTC wynosi 1,81 miliarda dolarów, czyli 0,85 proc. kapitalizacji rynkowej bitcoina.

Źródło: DeFi Pulse
Źródło: DeFi Pulse

Nie tylko ETH i BTC

Pomimo ogromnych sum BTC i ETH niedawno wchłoniętych przez DeFi, zablokowane bitcoiny i ethery stanowią obecnie mniej niż połowę całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w sektorze DeFi – łącznie stanowią 44,6 proc. z 11,33 miliarda dolarów sektora.

Powyższe to jednak prowzrostowy sygnał dla rynku. Jeśli DeFi będą się rozwijać, będą nadal wchłaniać kolejne jednostki tokenów i kryptowalut. To ostatnie z kolei przełoży się na zmniejszenie podaży coinów na rynkach, co – zgodnie z prawem podaży i popytu – doprowadzi do wystrzałów cen takich aktywów na wykresach.

Autor poleca też:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here